BIST 10.479
DOLAR 32,31
EURO 35,04
ALTIN 2.422,37
HABER /  SEÇİM  /  YEREL SEÇİMLER 2019

Bursa Mustafakemalpaşa seçim sonuçları 2019 yerel seçim sonucu

MUSTAFAKEMALPAŞA ilçesinde yerel seçim sonuçları Bursa il genelini etkileyeceği için kritik önemde, Mustafakemalpaşa 2019 yerel seçim sonuçları yeni başkanı belirleyecek.

Abone ol

Mustafakemalpaşa ilçesinin 31 Mart 2019 yerel seçim sonuçları Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yaşanan kıran kırana savaşta belirleyici olacak. Bursa Büyükşehir Belediye seçimlerinde Cumhur ittifakı ile Millet İttifakı yarışıyor. Mustafakemalpaşa için partiler genellikle kendi adaylarını çıkarmayı tercih ederken bazı partiler ittifakı burada da sürdürdü.

Mustafakemalpaşa ilçesinde yerel seçimlere, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararı uyarınca, Adalet ve Kalkınma Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrat Parti, Demokratik Sol Parti, Halkların Demokratik Partisi, İYİ Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi, Türkiye Komünist Partisi ve Vatan Partisi katıldı. 

Mustafakemalpaşa seçim sonuçları : 2019 yerel seçimlerinde Bursa genelinde olduğu gibi Mustafakemalpaşa ilçesi Belediye Başkanlığı için de kıyasıya bir rekabet vardı. Mustafakemalpaşa seçim sonuçları Anadolu Ajansı verileri ile internethaber.com sitesinde yer alacak. Aşağıda yer alan linkten Bursa Mustafakemalpaşa yerel seçim sonuçlarının anlık verilerine seçim yasağının kalkması ile birlikte ulaşabilirsiniz. 

Bursa ilçeleri ve Mustafakemalpaşa seçim sonuçları sayfası - tıklayın

2014 Mustafakemalpaşa seçim sonuçları nasıldı? : Peki geçen seçimde Bursa Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı seçimini hangi partiden, kim kazanmıştı? 2014 yerel seçimlerinde Mustafakemalpaşa Belediyesi için yaşanan seçim yarışı sonrasında sonuçlar şöyle olmuştu:

2014 yılı Bursa yerel seçim sonuçları : 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Bursa Büyükşehir Belediyesi ve 17 ilçenin Belediye Başkanı seçildi. YSK'nın resmi verilerine göre 2014 yılı sonuçları şöyleydi:

bursa yerel seçim sonuçları 2014 ilçeleri