BIST 5.032
DOLAR 19,05
EURO 20,53
ALTIN 1.211,97
HABER /  SEÇİM  /  YEREL SEÇİMLER 2019

Balya seçim sonuçları 2019 Balıkesir yerel seçim sonuçları

BALYA seçim sonuçları AA'dan canlı yayınla internethaber.com sitesinde olacak, Balıkesir yerel seçim sonuçları açısından Balya ilçesi veriler önemli.

Abone ol

Balya ilçesinin 31 Mart 2019 yerel seçim sonuçları Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışanda kritik önemde. Balıkesir Büyükşehir Belediye seçimlerinde bilindiği gibi Cumhur ittifakı ile Millet İttifakı yarışıyor. 

Balya ilçesinde yerel seçimlere, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararı uyarınca, Adalet ve Kalkınma Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrat Parti, Demokratik Sol Parti, Halkların Demokratik Partisi, İYİ Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi, Türkiye Komünist Partisi ve Vatan Partisi katıldı. 

Balya seçim sonuçları : 2019 yerel seçimlerinde Balıkesir genelinde olduğu gibi Balya ilçesi Belediye Başkanlığı için de kıyasıya bir rekabet vardı. Balya seçim sonuçları Anadolu Ajansı verileri ile internethaber.com sitesinde yer alacak. Aşağıda yer alan linkten Balıkesir Balya yerel seçim sonuçlarının anlık verilerine seçim yasağının kalkması ile birlikte ulaşabilirsiniz. 

Balıkesir ilçeleri ve Balya seçim sonuçları sayfası - tıklayın

2014 Balya seçim sonuçları nasıldı? : Peki geçen seçimde Balıkesir Balya Belediye Başkanlığı seçimini hangi partiden, kim kazanmıştı? 2014 yerel seçimlerinde Balya Belediyesi için yaşanan seçim yarışı sonrasında sonuçlar şöyle olmuştu:

2014 yılı Balıkesir yerel seçim sonuçları : 2014 Türkiye yerel seçimleri'nde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve 20 ilçenin belediye başkanı seçilmişti. Sonuçlar şöyleydi: