BIST 5.373
DOLAR 21,25
EURO 22,88
ALTIN 1.338,16
HABER /  GÜNCEL

Bu plakaya bakın kaç para istiyor!

İzmit Gölcük'te oturan İlhan Dişli, piyasa değeri 25 bin TL olan otomobilinin plakası için 550 bin TL istiyor.

Abone ol

LPG taktırdığı Mercedes C 180 marka otomobilini 28 Kasım'da satmak için internete ilan veren İlhan Dişli, 1997 yılında aldığı aracın plakasının 17 yılda bu kadar değerleneceğini bilmiyordu.

34 AKP 34 plakalı aracının fiyatının AK Parti'nin kurulmasıyla birlikte her gün yukarı gitti. 290 bin kilometrede olan otomobille ilgili fazla konuşmak istemeyen Dişli, "İstanbul'lu bir işadamına sattım. Paranın yarısını gönderdi. Yarısını da bugün, yarın gönderip, aracı teslim alacak" dedi. Araç plakasından dolayı lüks semtte alınan değerli bir arsa, ev gibi her gün yukarı doğru gitti.

NE ALTIN NE DOLAR EN İYİ YATIRIM ARACI 'AKP' PLAKASI

Sabah sinin haberine göre, AK Parti'nin 2001 yılında kurulmasıyla birlikte plaka daha da değer kazandı. Her yapılan seçimden sonra plaka satış fiyatı da arttı. Ne altın, ne dolar en iyi yatırım AKP plaka.  Dişli, "Çok sayıda milletvekili, partili aradı" demekle yetindi.

BU PLAKAYI NASIL ALIRSINIZ?

Bu plaka hangi bölgeye aitse, almak isteyen kişinin ikametgahını oraya taşıması gerekiyor. Aracı sattığınız anda, plaka tekrar boşa düştüğü için, aynı ilçeden tekrar başvurup aldığınız her yeni araç için tekrar aynı plaka konusunda başvuruda bulunmanız gerekiyor. Bu arada, birisi sizden önce davranıp plakayı talep ederse, hiç para vermeden plakayı elinizden de alabilir.