BIST 4.887
DOLAR 20,77
EURO 22,52
ALTIN 1.313,90
HABER /  GÜNCEL

Marmaray tünelleri su mu sızdırıyor?

Marmaray'ın deniz altındaki tüplerinde sızıntı olduğu iddiaları üzerine TCDD yazılı bir açıklama yaptı.

Abone ol

TCDD Genel Müdürlüğünce Marmaray'da yapılan teknik incelemede, deniz altındaki tüplerde herhangi bir sızıntı veya nemlenmeye rastlanmadığı açıklandı.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarından (TCDD) yapılan yazılı açıklamada, Marmaray'ın deniz altındaki tüplerinde sızıntı iddialarının yer aldığı haberler üzerine, TCDD, Marmaray Bölge Müdürlüğü, Müşavir Avrasya Ortak Girişimi ve Yüklenici TGN Ortak Girişimi uzman yetkililerinden oluşan bir teknik ekip tarafından Marmaray’da inceleme yapıldığı belirtildi.

DENİZ ALTINDAKİ TÜNELLERDE RASTLANMADI

Teknik incelemede, deniz altındaki tüplerde herhangi bir sızıntı veya nemlenmeye rastlanmadığı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

NEMLENME DÜNYANIN BÜTÜN KARA TÜNELLERİNDE GÖRÜLEBİLECEK DURUM

"Teknik inceleme sonucunda işletme güvenliğine mani herhangi bir durumun olmadığı bir kez daha tespit edilmiştir. Yaklaşma tünellerindeki (kara tünellerinde) nemlenme/ıslaklık, toleranslar dahilinde olup dünyanın bütün kara tünellerinde görülebilecek bir durumdur. Bilgi kirliliğinden ve gerçeği yansıtmayan sızıntı haberlerinden yolcularımızın etkilenmemesi için ikinci kez açıklama yapılmıştır. Marmaray ileri teknoloji ile inşa edilen dünyanın en güvenli projelerinden biridir. Gazete haberlerinde yetkililere dayandırılan açıklamalar kuruluşumuz açıklaması değildir."