BIST 4.963
DOLAR 18,63
EURO 19,52
ALTIN 1.067,54
HABER /  GÜNCEL

Bu iddia sosyal medyayı ayağa kaldırdı!

Sapanca'da sokak köpeklerinin zehirlendiği iddiası için Belediye'den açıklama yapıldı.

Abone ol

Sosyal medyada büyük tepki toplayan iddiaya cevap geldi. #SapancadaKatliamVar etiketi ile günün en çok konuşulan konuları arasına giren iddiaya göre Sapanca belediyesi sokak köpeklerini toplu halde zehirledi. 

Twitter'da paylaşılan bazı video ve fotoğraflar üzerine Sapanca Belediyesi'nden bir açıklama yapıldı.

Belediye Zabıta Müdürü Aydın Yıldız, sosyal medyada yer alan, sokak köpeklerinin zehirlenmesi olayı ile hiçbir ilgilerinin olmadığını bildirdi.

Yıldız, yaptığı yazılı açıklamada, gün içerisinde paylaşılan sokak hayvanları ile ilgili görüntülerde haksız yere Sapanca Belediyesinin adının kullanılmasının üzücü olduğunu belirtti.

"Yaşanılan olayla Sapanca Belediyesinin hiçbir ilgisi yoktur" ifadesini kullanan Yıldız, sokak hayvanları için Sakarya'da tek rehabilitasyon merkezi açan ilçe olduklarını hatırlattı.

Olay günü birime gelen ihbar sonrası zabıta ekiplerinin kısa sürede bölgeye gittiğini bildiren Yıldız, "Ekiplerimiz ilçe genelinde bu ve buna benzer olayların yaşanmasını engellemek amacıyla 24 saat rutin kontrollerini sürdürüyor." bilgisini aktardı.

Sapanca'da dün meydana gelen olayda 4 sokak köpeğinin kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce zehirlendiği iddia edilmiş, hayvanseverler tarafından bulunan köpekler veteriner kliniğine götürülmüş ancak hayvanlardan biri kurtarılamamıştı. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, söz konusu olayın Sapanca Belediyesi zabıta ekiplerince gerçekleştirildiği öne sürülmüştü.