BIST 1.414
DOLAR 8,71
EURO 10,39
ALTIN 497,35
DÜNYA

Brezilya’da insanlıktan utandıran görüntüler

Brezilya’da yaşayan bir grup kimsesiz çocuk, podyumda evlat edinmek isteyen ailelerin önünde yürütüldü. Köle pazarını andıran etkinlik ülkede tepkilere yol açtı.

Brezilya'da evlat edinmeyi bekleyen kimsesiz çocuklar kendilerini evlat edinmek isteyen ailelerin önünde adeta 'köle pazarına çıkarılır' gibi, hazırlanan bir sahnede yürütüldü.

Ülkede büyük tepkiye neden olan etkinlik Evlat Edinme Araştırma ve Destek Derneğinin (Ampara) yerel birimi ile Avukatlar Birliği (OAB) tarafından bir alışveriş merkezinde düzenlendi.

"Podyumdan evlat edinme programı" şeklinde duyurulan organizasyon için OAB Çocuk ve Gençlik Komisyonu Başkanı Tatiane de Barros Ramalho, "Evlat edinilme potansiyeli olan bu çocuklar için düzenlenen gece, insanları evlat edinme hakkında daha fazla bilgiye sahip kılacak. Çocuklar bu geçitle kendilerini özel hissedecekler" ifadelerini kullandı.

İnsani değerlerin ayaklar altına alındığı program toplanan binlerce imzayla protesto edilirken organizatörler ise hiçbir çocuğun katılmaya zorlanmadığını iddia etti.

Sitene Ekle
Etiketler
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Ekrem İmamoğlu özel halk otobüsü şoförleriyle bir araya geldi
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Hindistan’da eğitim merkezinde yangın 18 ölü
Kızım 33. bölüm 2. fragmanı
Hercai 11. bölüm 2. fragmanı
Payitaht Abdülhamid 87. bölüm 2. fragmanı
İmamoğlu'ndan seçmene: Talimat yok
Yalnızca 5 oy aldığını zanneden aday canlı yayında ağladı
Hindistan’da eğitim merkezinde yangın: 15 ölü
SpaceX uzaya 60 internet uydusu gönderdi
Yorumlar