BIST 11.065
DOLAR 33,04
EURO 36,08
ALTIN 2.562,46
HABER /  DÜNYA

Boyu kısa bulunan Tom Cruise filmden atıldı

Kitaptan sinemaya dünyasına uyarlanan Jack Reacher'ın televizyon dizisinde Tom Cruise başrolde olmayacak. Gerekçe olarak ise Cruise'un boyunun kitaptaki kahramana göre daha kısa olması gösterildi.

Abone ol

Lee Child'ın 2005'te yayımlanan kitabında Jack Reacher, karekteri "elleri tabak kadar" olan 1.95 boyunda bir şahıs olarak  tasvir ediliyor. İlk iki filmde başrol oynayan ünlü yıldız Tom Cruise'un boyu ise 1.70 santimetre.

Cruise'ın, kitapta betimlenen karakterden daha kısa olması nedeni ile  filmde oynamayacağı öğrenildi. Lee Child BBC’ye yaptığı açıklamada, bu kararı okuyuculardan gelen eleştirileri dikkate alarak verdiklerini belirtti.Cruise’un çok iyi bir erkek oyun olduğun dile getiren Child “Ama sonuçta okuyucular haklı. Fiziksel özellikleri bu karaktere uymuyor. Cüsse, bu karakterin ana unsuru. Normalde Reacher içeri girince bir dakika falan bir şaşkınlık yaşamanız gerekiyor" dedi.

YARDIM İSTEDİ
Child, "Bu nedenle, artık Tom Cruise ile film yapmayacağız. Yeni bir aktörle, Netflix ya da benzeri bir platform için dizi yapacağız. Tom Cruise'la ilgili düş kırıklığı yaşayan okuyucularımdan başrol için mükemmel adamı bulma konusunda yardım istiyorum" diye konuştu.

TOM GİTTİ HASILAT DÜŞTÜ
Tom Cruise'un Amerikan ordusundan emekli bir binbaşıyı canlandırdığı ilk Jack Reacher filmi 2012'de gösterime girmişti. Yönetmenliğini Christopher McQuarrie'ın yaptığı film dünya genelinde 218 milyon dolar gişe hasılatı elde etmişti. 2016'da ikincisi çekilen filmin hasılatı 162 milyon dolara düşmüştü. Tom Cruise'ın kadrodan çıkarılmasında bu düşüşün de rol oynamış olabileceği belirtiliyor