BIST 8.305
DOLAR 27,21
EURO 28,82
ALTIN 1.674,24
HABER /  GÜNCEL

Hamit Tuna aslen nereli eşi Aydan Tuna ve çocukları kimdir?

MHP'nin yerel seçimlerde Mersin için aday göstereceği Hamit Tuna kimdir, aslen nerelidir? Aslen Mersinli olan Hamit Tuna 1961 yılında doğmuştur. Asıl mesleği elektronik öğretmenliği olan Hamit Tuna Aydan Tuna ile evlidir çiftin Nilay adında bir kızları vardır.

Abone ol

Türk siyasetinin sevilen isimlerinden olan Hamit Tuna aslen Mersinlidir. 1961 yılında doğan Hamit Tuna'nın asıl mesleği elektronik öğretmenliğidir. Aydan Tuna ile evli olan Hamit Tuna'nın Nilay adında bir kızları vardır. 

HAMİT TUNA KİMDİR: Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna'nın kim olduğu, MHP'nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmasının ardından merak konusu oldu. İşte, uzun yıllardır Toroslar ilçesinde belediye başkanı olarak görev yapan Hamit Tuna hakkında merak edilen detaylar...

1961 Yılında Mersin Yalınayak Köyü’nde doğdu. İlkokulu Yalınayak Köyü’nde, Liseyi Mersin Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladı. 1982 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik Bölümü’nü tamamladı. 1982-1984 yılları arasında Isparta Endüstri Meslek Lisesi ve Isparta Meslek Yüksek Okulu Elektrik Bölümü’nde öğretmenlik yaptı.

                            Hamit Tuna ve eşi Aydan Tuna


1985 yılında başlamış olduğum ticari hayatını devam ettirirken Lefke Avrupa Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nü bitirerek Elektrik Mühendisi oldu.

Aktif siyasi hayatına MHP Merkez İlçe kongresi ile başladı. 1995 yılında MHP İl Yönetim Kurulu Üyesi seçildi.