BIST 1.467
DOLAR 7,41
EURO 8,97
ALTIN 438,26
HABER /  MEDYA

Bir Litre Gözyaşı hangi diziden uyarlama gerçek adı ne?

Kanal D'nin yeni sezon dizilerinden biri olan bir genç kızın yaşam mücadelesi Bir Litre Gözyaşı büyük ilgi gördü. Kore uyarlaması dizi ilk olarak 7 Ekim pazar akşamı ekrana geldi. Dizi gerçek bir hikayeden uyarlanmış ve 15 yaşında ölümcül bir omurilik soğanı hastalığına yakalanan Aya Kito'nun gerçek hikayesi.

Abone ol

Bir Litre Gözyaşı Kore dizisi mi soruları merak ediliyor. Kanal D'nin en büyük yapımlarından biri olan dizi 7 Ekim pazar akşamı 1. bölümü ile ilk kez ekrana gelen diziye ilgi büyük. Peki dizinin konusu ne, Bir Litre Gözyaşı oyuncuları kim işte merak edilenler...

15 yaşında ölümcül bir omurilik soğanı hastalığına yakalanan, 25 yaşında da hayata gözlerini yuman Aya Kito’nun gerçek hayat hikâyesinden uyarlanan Med Yapım - Mf Yapım imzalı “1 Litre Gözyaşı”; umut dolu, vazgeçmeyen, çabalayan ve ayakta duran bir ailenin hikâyesini izleyicilere sunacak.

1 LİTRE GÖZYAŞI DİZİSİ KONUSU NEDİR: Ailenin önemini, inancın gücünü ve hayatın güzelliklerini gözler önüne serecek olan 1 Litre Gözyaşı’nda Sanem Çelik ve Miray Daner ’e; Tolga Tekin, Helin Kandemir, Görkem Mete ve Revna Çolak eşlik edecek. Cihan (Miray Daner) ve ailesinin hayat mücadelesini; anı yaşamanın değerine vurgu yaparak anlatacak 1 Litre Gözyaşı’nın genel hikayesi ise şöyle;

Cihan, büyük bir heyecanla üniversiteye hazırlanmaktadır. Hayal ettiği gibi üniversiteyi kazandığında başka bir heyecanın da içinde bulur kendini: “Aşk”. Yaşamaya yeni başladığını hisseden Cihan, aslında tedavisi olmayan bir hastalığa yakalanmıştır ve bunu ilk öğrenen annesi Figen olur. Figen, kızının ömrü yettiğince onun hayatını benzersiz ve kızının hak ettiği gibi geçirebilmesi için çetin bir mücadeleye girişir.

ÖNCEKİ HABERLER
21 milyon dolarlık alışveriş sonu oldu ! Meğer kimin eşiymiş
Decathlon Kar Montu İle -10 °C Kadar Koruma
Ferhat Göçer'in eşleri ilk karısı Berna Hocaoğlu kimdir?
Tik neden olur göz baş ve omuz tikleri yer değiştirebiliyor
Bursa'da 500 milyar dolarlık maden rezervi bulundu
Yeni iPad Pro'nun Türkiye satışı başladı! Fiyatı dudak uçuklattı
Bekçi alımı mülakat sonuçları açıklama takvimi-2018
SGK'da çalışanın maaşını düşük gösteren patronlar yanacak
Mehmet Acet açıkladı! AK Parti'nin devlet sırrı gibi sakladığı veriler
Küresel servet raporu açıklandı En zengin yüzde 1'e ne oldu?
Yorumlar 3 yorum