YAZARLAR

Bir bakmışsınız FETÖ getirilmiş!

MİT'in patlattığı Falcon bombası Valiler kararnamesini erteletti.Siz siz olun MİT'i iyi takip edin.Ben gururla takip ediyorum.Bahçeli'nin FETÖ mesajını asla unutmayın.

Osman DİYADİNo.diyadin@hotmail.com

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından temizliksürüyor…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu temizliğin kararlıbir şekilde sürdürülmesi için en ince detayına kadar bizzat takipediyor…

En küçük taviz verilmemesi için uğraş veriyor…

Adeta tek başına…

O nedenle görülüyor ki bu temizlik daha çok zamanalacak!

Çünkü FETÖ tehlikesinin henüz geçmediğine inanıyor…

Bu yapının başta devlet kurumları ve güvenlik güçleri olmaküzere birçok alanda ‘UYUYAN HÜCRE’ misaliçalıştığı, bu noktada çok daha tehlikeli isimler bulunduğunudüşünmesinde ne kadar haklı olduğunu süreç gösteriyor...

Yani OHAL’in keyfi devam etmediğini, devletin içine sızmışhain yapının temizlenme sürecinin sürdüğünü ve bunun ne kadarönemli olduğu gerçeğini bu süreç gösteriyor.
Çünkü her gün yeni gelişmeler ortaya çıkıyor…

Bu gelişmelerin bazılarından kamuoyu haberdar oluyor,bazılarından olmuyor!

Erdoğan’ın koruma zincirinin partisinin kongrelerini yaptığıİstanbul ilçelerinde havadan helikopterlerle desteklenmesininanlamını siz düşünün..
FETÖ ile mücadelede gündeme düşen yeni bomba"FALCON" olmuştu…

Yani ByLock deşifresinin sonuçları daha kesin olarakalınmadan,15 Temmuz’dan sonra içindeki kriptoları temizleyerek PKK,IŞİD ve FETÖ ile mücadelede yepyeni bir ekip ruhuyla olağanüstü birmücadele ve çalışma içine giren Hakan Fidan’ın başkanlığındaki MİTönemli başarılara imza atmaya devam ederken, FETÖ örgütünün yenihaberleşme programını tespit ederek çözmeyi başardı..
Adı FALCON?

‘Falcon’un deşifre edilmesi öyle önemli ki aldığım bilgilerışığında söylüyorum, İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanıp önceBaşbakan Binali Yıldırım’a daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’asunulduğu söylenen Valiler Kararnamesi’nin ertelenmesiylesonuçlandı…

Falcon nedir?
MİT bilişim uzmanlarının yaptığı çalışmaya göre, örgütüyelerinin ByLock benzeri kriptolu haberleşme ağı. 15 Temmuz darbegirişiminin ardından FETÖ'nün yurt dışına kaçan örgüt üyeleri ileTürkiye'de kalan ve deşifre olmayan kripto FETÖ'cülerin güvenlihaberleşme sağlamak, iletişim kurmak için geliştirdiği yeni birprogram....

Referans verilerek ve kripto şifrelemeyle internettenindirilen 'Falcon' programı üzerinden FETÖ'cü örgütün yenidentoparlanmaya çalışıldığı, yeni kazanımlar üzerinden grup sohbetleriyapıldığı belirlendi. 
'Falcon' üzerinden örgüt üyelerine moralmotivasyon verildiği, umut ve hayallerle örgüt üyelerine sabırlıolmaları, güzel günlerin yakında geleceği gibi mesajlar iletildiğitespit edildi. 
Yine aynı program üzerinden örgüte himmet adı altında paratoplandığı, yeni finansal kaynak sağlanması için yapılmasıgerekenlerin anlatıldığı belirtildi.
İşte MİT titiz bir çalışma ile kriptolu haberleşme ağıFalcon programını çözerek mesaj içeriklerineulaştı. 
Kim kiminle konuşmuş hepsi belirlendi.

Kullanıcılar tespit edildi ve listeleriçıkarıldı... 
İşte deşifre edilenlerin listeleri Türkiye’nin bütünillerindeki Cumhuriyet savcılıklarınagönderildi..

Hatta yurtdışına kaçma ihtimalleri göz önüne alınarak sınırkapılarına isimler bazında talimatlar verildiğisöyleniyor.

Valiler haberdar edildi…

'Falcon' deşifresi ile bugünlerde yeni birFETÖ dalgası ya sessizce başladı ya da her anbaşlayabilir!

Listede kimler var?

Bugüne kadar deşifre olmamış, kamu ve özel sektörde üstdüzey görevde bulunan kişilerle birlikte iş dünyasından da bazıisimlerin yer aldığı Ankara kulislerine yansımış durumda…
Bakalım kimler ağa takılmış!

Bu arada By-Lock ve Falcon’dan sonra örgütün en üstdüzey bir haberleşme ağı daha olduğu, bunun gizli tutulduğu MİT’inbunu da çözmek üzere olduğu söyleniyor...

İSTİHBARATÇI NE DİYOR?..

Ankara’da konuştuğum, ismini görevi nedeniyle saklı tutmakzorunda olduğum önemli bir isim  FETÖ ile mücadelede daha yarıyolda olduklarını söylüyor..

Daha çözülmemiş çok sayıda hard disk ve kayıt olduğunu gecegündüz çalışıldığını belirterek bakın neler söyledi:

“Cumhurbaşkanımızın dediği gibi bu mücadele öylekolay bir iş değil uzun soluklu olmak zorundadır. Bu nedenleCumhurbaşkanımızın kararlılığı bu ülke için büyük bir şans. Ondanbaşka kimse bu mücadelede böylesine kararlı olamazdı. Bakıyoruzadeta tek başına bu mücadeledeki kararlılığı denetliyor. Son derecehaklı.İçişleri Bakanı mükemmel çalışıyor.Keza GenelkurmayBaşkanı, Milli Savunma bakanı,MİT Başkanı.Açıkcası devletinzirvesinde özlenen birliktelik var”

İlker Başbuğ Paşa’nın FETÖ ile mücadelede Erdoğan vurgusubugün mücadele içindeki insanlar tarafından da böyle dilegetiriliyor..

Devam ediyor sohbetimiz:

“Osman Bey kolay değil devletin bütün kurumlarınıniçine uzun yıllardır sızmış, bazılarının görünürde hiçbir bağıolmamış,  zamanı geldiğince görev verilecek uyuyan birer hücrehaline getirilmiş örgüt üyelerinin olduğunu biliyoruz. Bu yöndeitiraflar var. Bu açıdan bakıldığı zaman işlerin hızla sürmesinoktasında OHAL kaçınılmazdır. OHAL’in sürüp sürmemesinin siyasitartışması olmamalı. Eğer Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlüvarlığını geleceğe taşımak istiyorsa FETÖ’yü her yönü iletemizlemek zorundadır. Arkasında kimlerin olduğu artık iyicegörülüyor. Hatta öyle ki bu hain yapının hükümet içerisinde fitneve fesat çıkarmak için de çalışma içine girdiğini tespitettik.”

Şöyle tane tane okuduğumuz zaman her bir cümlesiönemli!

Evet…

ByLock’tan sonra Falcon rüzgarıesecek..

Valiler Kararnamesi’nin bile ertelenmesine nedenolduğu söylenen FETÖ’nün bu yeni haberleşme ağının MİT tarafındançözülmesinin ardından şimdi gözler bu ağa kimlerin takıldığınaçevrildi!..

Çok önemli isimler olduğu bilgisini aldığımızısöyleyeyim...

Bekleyin,,

SİZ, SİZ OLUN MİT'İ TAKİP EDİN...

Bu arada !..

Bütün güvenlik güçlerimiz gibi tarih yazan  artıksessiz ve derinden büyük işlerin altına imza atan Hakan FidanBaşkanlığındaki MİT'in yurt dışındada  önemli operasyonlaraimza atmaya devam edeceğini söyleyelim..

Bir bakmışsınız  hakkında kırmızı bültençıkarılan Hans Can Dündar paketlenip koluna girilmiş ve Türkiye'ye getirilmiş…

Keza 

Zekeriya Öz…

Adil Öksüz

Bekleyin derim…

Çünkü  görülüyor ki  kendiyapısını yeniden  organize eden Hakan Fidan başkanlığında MİT eski MİTdeğil!..

Kurumsal kimliği ile saat gibiçalışıyor!..

İşleri tam yaptığı zaman Allah yollarını her daimaçık etsin dünyanın en önemli istihbarat örgütlerinden biridirbizim Milli İstihbarat Kuruluşumuz..

Bakın her önemli sözünün ve vurgusunun arkasında bir şeyolduğu sabit olan MHP lideri Bahçeli durup dururken nededi?

“Pensilvanya’ daki papaz bir yiğit Türk tarafındankafasına çuval geçirilerek bir uçağa bildirilirse işte o zamanmilli vicdan derin bir nefes alacaktır”

Devlet sözü gibi!..

Boşuna dememiştir..

O nedenle siz, siz olun ‘FETÖ ABD’de de ...Onugetirmek hayal’ demeyin…

Bir bakmışsınız bir gece tepesine binilmiş!

Bir gecede Türkiye’ye getirilmiş...

2019’a doğru sürprizleri bekleyin…

İçine sızmış hainleri temizleyen ve temizlemeye devam edendevletimizin bütün kurumları, devlet babaya layık bir şekilde  yurt içi  ve dışı demeden gece gündüz çalışıyor...

Ayrıca Türkiye'nin hamlelerinin güçlülüğünü artık çok iyianlayan ABD’nin sağı solu belli olur mu hiç?

Hele  hele artık bütün dünyanın gözüne baktığıRecep Tayyip Erdoğan gibi bir lider in karşısında ne yapacağı belliolmayan Trump  gibi bir hokkabaz varsa hiç belliolmaz!..

Hani bizde bir söz vardır ya!

"Delidir ne yapsa yeridir " 

Bir bakmışsınız Trump FETÖ 'nun Türkiye'ye postalanmasınınüzerine  "Made in Türkiye" mührünüvurmuş

Derim ki!

Siz,siz olun MİT'i iyi takip edin...

Nerede ne zaman eseceği belli olmaz...

Çünkü bugünlerde nerede  düşünüyorsunuz orada!

Ben şahsen gururla takip ediyorum...

 

Yorumlar2 yorum