BIST 118.485
DOLAR 6,86
EURO 7,77
ALTIN 394,04
HABER /  POLİTİKA

Binali Yıldırım'ın Harbiye projesi

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Binali Yıldırım, kente dair projelerini tek tek açıklamaya başladı.

Abone ol

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın, HarbiyeCemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi'nin üzerinin kapatılarak 12 ay hizmet verir duruma getirilmesine ilişkin projesinin detayları paylaşıldı. 

Yıldırım'ın projesi ile İstanbul'un kültür sanat hayatında önemli yere sahip 3 bin 972 seyirci kapasiteli Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi, yapılacak açılır kapanır hareketli tavanla yalnızca iklimin izin verdiği dönemlerde değil, yıl boyu kullanıma açılacak.  

HAREKETLİ TABAN
Sahnenin üzeri, "Açık hava sahnesi" özelliğini yitirmemesi amacıyla sadece gerekli zamanlarda kapatılacak. Sahne de büyük organizasyonlara ev sahipliği yapabilmesi amacıyla hareketli tabanla yenilenecek.İstanbul'un Harbiye semtinde, İstanbul Hilton Oteli ile Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nın yanında yer alan Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi, 1950'den bu yana kentin en prestijli sahnelerinden biri durumunda. Bu proje ile sahne, yapımından yaklaşık 70 yıl sonra büyük bir renovasyona uğrayacak. 

ÖNCEKİ HABERLER
Adetliyken çekilebilecek tesbihatlar zikirler hangisi?
Sağlık Bakanı’ndan Yıldız Tilbe açıklaması
Beşar Esad'ın danışmanından küstah Erdoğan açıklaması!
Allah'ın ahirette yüzüne bakmayacağı 3 kişi kimdir günahları ne?
Ryugu göktaşından ilk görüntü geldi
BİM kurbanlık fiyatları 2020 büyükbaş hissi fiyatı kaç para oldu?
Yorumlar 1 yorum