BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,16
ALTIN 506,76
HABER /  GÜNCEL

ÖGG sonuçları ne zaman açıklanır Emniyet Genel Müdürlüğü TC ile giriş

2 Aralık 2018 tarihinde yapılan 79. ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu merak konusu oldu. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan ÖGG sınavı sonuçlarının açıklanacağı resmi tarih henüz belli değil fakat, ÖGG sonuçlarının 7 iş günü içinde açıklanması bekleniyor. ÖGG sonucundan en az 60 puan almak gerekiyor.

Abone ol

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı sitesinde ÖGG sınav sonuçları, ne zaman açıklanacak sorusu merak konusu oldu. 79. ÖGG (Özel Güvenlik Görevlisi) sınavı, 2 Aralık 2018 tarihinde sınav gerçekleşti. Sınavın ardından 15 gün geçerken, kurum tarafından sorular ve cevaplar yayımlandı.

Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) sınavı, hangi tarihte açıklanacak sorusu gündemini koruyor. 2 Aralık 2018 tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından sınav gerçekleşti. Sınav sonrası kurum soruları ve cevapları yayımladı.

ÖGG sınav soruları ve cevapları: ÖGG sınav soruları, kurumun duyuru sayfasında yapıldı. Emniyet'in duyuyu sayfasına gitmek ve sınav soruları cevapları görmek için tıklayınız

ÖGG sınavından kaç puan almak gerekir: ÖGG sınavından geçer not alabilebilmek için sınavın ve uygulama sınavının puanlarının aritemetik ortalamasının 60 olması gerekmektedir. Örnek verecek olursak; Temel eğitim sorularından 60 soruyu doğru cevaplayan, Silah bilgisi sorularından 15 soruyu doğru cevaplayan ve Atıştanda 3 isabet yapsan 60 soru * 1 puan =60 puan 15 soru*2 puan =30 puan 3 isabet*10 puan =30 puan: Toplam =120 puan /2 = 60 puan alır ve sınavı geçer.

ÖGG sonuçları 79 ne zaman açıklanır: Emniyet Genel Müdürlüğü, ÖGG sınavı sonuçları, açıklama tarihini resmi olarak yayınlamıyor. Sonuçlar açıklanır açıklanmaz haber içeriğinde olacaktır.

ÖGG (Özel Güvenlik Görevlisi) nasıl olunur: Özel güvenlik görevlisi olabilmek için, Özel Güvenlik Eğitim Kurumunda aşağıda detayları yazılı eğitim programına iştirak etmeniz ve sonrasında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yılda 5 veya 6 kez düzenlenen ÖGG sınavına girmeniz gereklidir. Bu sınavlardan 60 puan alarak sertifika almaya hak kazanmış olacaksınız. Kazanamadığınız takdirde birbirini takip eden 4 sınava, sınav harcınızı ödeyerek girme hakkına sahipsiniz. 4 sınavın sonunda sınavı geçemeyenler, yeniden kayıt yaptıracak ve bütün işlemleri yenileyeceklerdir.

- Özel güvenlik görevlisi olabilmek için sabıka kaydınızın temiz olması gerekir.

- Silahlı girebilmek için 21 yaşını doldurmuş olmak ve en az lise mezunu olmak şartı aranmaktadır.

- Silahsız müracaat için 8 yıllık İlköğretim veya Ortaokul mezunu ve 18 yaşını doldurmuş olmak gereklidir

ÖNCEKİ HABERLER
Samsun'da feci kaza! Panelvan minibüsle ticari araç çarpıştı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Xiaomi vakit kaybetmeden Redmi Note 7 Pro'yu tanıtacak!
Zona (gece yanığı) hastalığı nedir uzmanlar uyarıyor
Fatih Dönmez'den elektrik müjdesi
Merkez Bankası piyasaya 7 milyar lira verdi
Son 7 yılın en kötü performansı
TOKİ kampanya başlattı 343 lira taksitle ev sahibi olma fırsatı
Tarımsal kredi borçları yapılandırılacak
Cuma namazı kaç rekat kılınışı ve sırasıyla okunacak duaları
Yorumlar