BIST 5.005
DOLAR 18,64
EURO 19,67
ALTIN 1.078,16
HABER /  POLİTİKA

Binali Yıldırım'ın direksiyona geçti!

Başbakan Binali Yıldırım, Refahiye'de deniz seviyesinden 2 bin metre yükseklikteki ormanlarla kaplı Kayı Yaylası’nda düzenlenen Dünya Çevre Günü etkinliklerine katıldı.

Abone ol

Başbakan Binali Yıldırım, baba ocağı Refahiye'de doğa yürüyüşü yaptı. Aniden bastıran yağmur nedeniyle yürüyüşünü kısa tutan Yıldırım, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Milletvekili Çiğdem Karaaslan'ı kendi kullandığı otomobile alarak Kayı Köyü'nü ziyaret etti. Yıldırım ve beraberindeki heyet daha sonra helikopterle Erzincan'a hareket etti.

Geceyi doğup büyüdüğü Kayı Köyü’ndeki baba evinde geçiren Başbakan Binali Yıldırım, sabah yanında İçişleri Bakanı Efkan Ala, Ak Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ve Erzincan Valisi Süleyman Kahraman ile birlikte deniz seviyesinden 2 bin metre yükseklikteki ormanlarla kaplı Kayı Yaylası’na çıktı.

KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

Başbakan Binali Yıldırım, burada saat 10.00’da başlayan Dünya Çevre Günü etkinliğinde kendisini bekleyen çocuklar ve vatandaşlarla birlikte kahvaltı yaptı. Başbakan Binali Yıldırım, kahvaltı sonrası yaptığı açıklamada, kültürde, turizmde sağlıkta, eğitim, alt yapıda gelişmişlik seviyesine göre ülkelerin sıralandığını Türkiye’nin dünyanın ilk büyük 20 ekonomisi arasında yer aldığını, hedeflerinin 2023 doğrultusunda ilk 10’a girmek olduğunu belirtti.

YAĞMURA YAKALANDI

Başbakan Binali Yıldırım daha sonra yanındakilerle birlikte Dünya Çevre Günü nedeniyle düzenlenen doğa yürüyüşüne katıldı. Çocukların elinden tutarak yürüyüşü başlatan Başbakan Binali Yıldırım, ormanlık alanda yürürken yağmura yakalandı. Başbakan Yıldırım çocuklarla birlikte ağacın altında bir süre yağmurun dinmesi bekledi.

Yağmurun şiddetini artırması ve bir ara doluya dönüşmesi üzerine korumaların şemsiye tutarak Kızılay’ın kurduğu çadırlara götürdüğü Başbakan Yıldırım ve İçişleri Bakanı Ala, burada yaklaşık 1 saat kaldı.

Yağmurun şiddetini kaybetmesinin ardından Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Milletvekili Çiğdem Karaaslan’ı kendi kullandığı makam otomobiline alarak Kayı Köyü’ne gitti. Başbakan ve yanındakiler kendilerini bekleyen helikopterle Erzincan’a döndü.