BIST 9.179
DOLAR 31,17
EURO 33,77
ALTIN 2.035,32
HABER /  POLİTİKA

Binali Yıldırım'dan Fransa tweeti bir farkla!

Başbakan Binali Yıldırım resmi Twitter hesabından Fransa'nın Nice kentinde gerçekleşen saldırıyı 'Fransızca' bir mesajla kınadı.

Abone ol

Başbakan Binali Yıldırım Twitter'dan yayınladığı mesajında "Terörizm insanlığa karşı bir suçtur. Terörizm insanlığa karşı bir suçtur ve sonunda kimi vuracağını kimse bilemez" ifadeleri kullanıldı.

Yıldırım'ın mesajlarının Türkçe çevirisi şu şekilde:

"Ulusal bayramda Nice'i kana bulayan alçakça terörist saldırısını şiddetle kınıyorum. Dünyada terörizme karşı uluslararası mücadele veren tüm ülkelerin yanında olanTürkiye, Fransız halkının acılarını paylaşmaktadır. Terörizm insanlığa karşı bir suçtur ve sonunda kimi vuracağını kimse bilemez. Bu çirkin saldırıda hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum."

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Fransa'daki terör saldırısını kınayarak "Teröristlerin, terör örgütlerinin hepsiyle mücadele etme konusunda, özellikle de bunların beslendiği bataklıkların kurutulması konusunda daha da kararlı olmamız gerektiğini maalesef bu terör saldırısı bir kere daha ortaya koyuyor" dedi.