BIST 5.192
DOLAR 18,81
EURO 20,43
ALTIN 1.164,91
HABER /  MEDYA

Beyaz Şov'u karıştıran PKK'lı Ayşe öğretmen yakalandı mı?

Beyaz Şov'a canlı olarak bağlanan ve kendisinin Diyarbakır'da öğretmen olduğunu iddia eden Ayşe Çelik hakkında sosyal medyada bir iddia ortaya atıldı. 'PKK'lı öğretmen' Ayşe yakalandı mı?

Abone ol

Kanal D'de yayınlanan Beyaz Show programına telefonla bağlanıp kendisini öğretmen olarak tanıtan 'Ayşe Çelik' isimli şahsın gözaltına alındığı iddia edildi.

Sosyal medya kullanıcılarının iddiasına göre, Diyarbakır'da yaşadığını ileri süren 'Ayşe Çelik' isimli kişi, İstanbul'un Göztepe ilçesinde gözaltına alındı.Konuya ilişkin resmi kaynaklardan henüz bir açıklama yapılmadı.MEB AÇIKLAMA YAPTI: O KİŞİ ÖĞRETMEN DEĞİL

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yetkilileri de söz konusu kişinin öğretmen olmadığını açıkladı.

Kanal D'den yapılan açıklama;

“Beyazıt Öztürk, 20 yıldır Kanal D ekranında herkesin çok yakından bildiği, eğlence içerikli show programı yapmaktadır. Dün gece yayından sonra, yaptığımız araştırma sonucunda elde ettiğimiz bilgiler aşağıdaki gibidir;

BEYAZ ŞOV'A KATILAN AYŞE ÖĞRETMEN YAYIN ÖNCESİ NE AÇIKLAMA YAPTI

Kendisini Ayşe Çelik Öğretmen olarak tanıtan kişi, konuklara “ünlü olmadan önce yaptığınız ve şimdi özlediğiniz neler var”,hayranlarınızla başınıza gelen en tuhaf şey nedir”, “kendinizi eleştirirseniz neyinizi eleştirirsiniz” sorularını sormak istediğini aktarmıştır. Ardından cep telefonundan yayına bağlanmıştır. Yayında bambaşka konuları dile getirmiş ve sonrasında da sosyal medyada gündem oluşturmuştur.

Beyazıt Öztürk, istisnasız bu ülkede herkesin sevdiği, programında asla siyasete yer vermeyen, toplumun her kesimini kucaklayan tarzına rağmen böylesi bir provakasyonun içine çekilmeye çalışılmıştır. 23 yıllık yayın tarihinde ülkemizin değerlerine ve menfaatlerine bakışı çok belirgin olup, terörün her türlüsüne karşı Türkiye'nin birlik ve bütünlüğünü ilke edinmiş Kanal D olarak hem böylesi bir provakasyonun hedefi olmanın hem de akla hayale gelmeyecek senaryolarla yıpratılma gayretinin üzülerek farkındayız. Doğan TV ve Kanal D ilk günden bugüne devletin yanında yer almıştır.

PROVOKASYONA KARŞI HUKUKİ SÜREÇ

Altını çizerek bir kez daha belirtmek isteriz ki hiçbir suistimal ve iftira çizgimizi ve duruşumuzu değiştirmeyecektir. İyi niyetle bakan gözlerin hemen farkedebileceği bu provakasyona karşı Kanal D Yönetimi söz konusu kişiye dair tüm hukuki süreçleri işletecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”