BIST 10.471
DOLAR 32,53
EURO 34,98
ALTIN 2.434,01
HABER /  GÜNCEL

Kanal D'den Beyaz Şov PKK'lı Ayşe öğretmen açıklaması

KANAL D Beyaz Şov'a damga vuran PKK'lı Ayşe öğretmen için açıklama yaptı. Kanal D açıklamasında PKK'lı Ayşe öğretmenin 'provokasyon' olduğunu ileri sürdü.

Abone ol

Kanal D, Beyaz Şov'un dün akşam yayınlanan bölümünde Diyarbakır'dan aradığını söyleyip canlı yayına bağlanan ve terör örgütü PKK'nın propagandasını yapan Ayşe Çelik hakkında açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, kendisini 'öğretmen Ayşe Çelik' olarak tanıtarak PKK propagandası yapan kişinin yayın öncesinde verdiği bilgiler paylaşıldı. Kanal D'nin açıklamasında söz konusu olay 'provokasyon' olarak nitelendirildi.

kanal d beyaz şov pkk ayşe öğretmen açıklaması

Kanal D'den yapılan açıklama;

“Beyazıt Öztürk, 20 yıldır Kanal D ekranında herkesin çok yakından bildiği, eğlence içerikli show programı yapmaktadır. Dün gece yayından sonra, yaptığımız araştırma sonucunda elde ettiğimiz bilgiler aşağıdaki gibidir;

BEYAZ ŞOV'A KATILAN AYŞE ÖĞRETMEN YAYIN ÖNCESİ NE AÇIKLAMA YAPTI

Kendisini Ayşe Çelik Öğretmen olarak tanıtan kişi, konuklara “ünlü olmadan önce yaptığınız ve şimdi özlediğiniz neler var”,hayranlarınızla başınıza gelen en tuhaf şey nedir”, “kendinizi eleştirirseniz neyinizi eleştirirsiniz” sorularını sormak istediğini aktarmıştır. Ardından cep telefonundan yayına bağlanmıştır. Yayında bambaşka konuları dile getirmiş ve sonrasında da sosyal medyada gündem oluşturmuştur.

Beyazıt Öztürk, istisnasız bu ülkede herkesin sevdiği, programında asla siyasete yer vermeyen, toplumun her kesimini kucaklayan tarzına rağmen böylesi bir provakasyonun içine çekilmeye çalışılmıştır. 23 yıllık yayın tarihinde ülkemizin değerlerine ve menfaatlerine bakışı çok belirgin olup, terörün her türlüsüne karşı Türkiye'nin birlik ve bütünlüğünü ilke edinmiş Kanal D olarak hem böylesi bir provakasyonun hedefi olmanın hem de akla hayale gelmeyecek senaryolarla yıpratılma gayretinin üzülerek farkındayız. Doğan TV ve Kanal D ilk günden bugüne devletin yanında yer almıştır.

PROVOKASYONA KARŞI HUKUKİ SÜREÇ

Altını çizerek bir kez daha belirtmek isteriz ki hiçbir suistimal ve iftira çizgimizi ve duruşumuzu değiştirmeyecektir. İyi niyetle bakan gözlerin hemen farkedebileceği bu provakasyona karşı Kanal D Yönetimi söz konusu kişiye dair tüm hukuki süreçleri işletecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”