BIST 1.454
DOLAR 8,32
EURO 10,12
ALTIN 499,20
HABER /  GÜNCEL

Beşiktaş saldırısında şoke eden ayrıntılar bu kadın kim?

BEŞİKTAŞ'taki hain saldırı ile ilgili yeni bilgilere ulaşıldı. Polis şimdi talimatları verdiği iddia edilen ve saldırı öncesi keşif yapıp Maçka Parkı'nda izini kaybettiren kadının peşinde...

Abone ol

10 Aralık günü Beşiktaş'ta düzenlenen 39 kişinin hayatını kaybettiği saldırı ile ilgili şoke eden ayrıntılar ortaya çıktı. Polis bombalı araçtaki teröristlere stadyumun yerini, polislerin bekleme noktaları tarif ettiği ettiği belirlenen kadının peşine düştü. İşte kanlı saldırının gelişimi ve kadın şüphelinin rolüne dair detaylar:
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nun tespitlerine göre terörist Kadri Kılınç tarafından kullanılan bomba yüklü araç Şişli, Beşiktaş ve Beyoğlu güzergâhında sürekli hareket halindeydi. Saat 14.56'dan 20.10'a kadar araç ile keşif çalışması yaptılar. Terör örgütünün kırsal alanında faaliyet yürüten Kadri Kılınç ve Burak Yavuz'a, henüz kimliği belirlenemeyen kadın şüpheli tarafından yollar, stadyumun yeri, polislerin bekleme noktaları tarif edildi.

Polis, Beşiktaş’ta patlatılan bombalı araçtaki teröristlerle birlikte hareket eden ancak saldırıdan önce araçtan inen kadın teröristin peşinde. Sır kadının eylemin planlamasında yer aldığı ve talimatları verip ayrıldığı tespit edildi.

CESARET HAPI ALDILAR

Sabah'ın haberine göre,  Kadri Kılınç ve Burak Yavuz isimli teröristlerin saat 20.10'da Maçka Parkı'na geldikleri ve araçtan indikleri belirlendi. Teröristlerin yaklaşık 20 dakika parkta bekledikten sonra tekrar stadın etrafına geldikleri, akabinde eylemi planlamak için stada yakın bir cafe önüne aracı park ettikleri, araçtan hiç inmedikleri ve cesaret uyarıcı ilaç aldıkları, 22.23 sıralarında da aracın stadyuma doğru hareket ettiği belirlendi.

ÇANTASINDA BOMBAYLA İNDİ

 Burak Yavuz isimli teröristin Bayıldım Caddesi üzerinde, sırt çantasına aldığı patlayıcı ile araçtan indiği, Kadri Kılınç isimli terör örgütü mensubunun ise araçla ilk saldırının yapılacağı yere doğru hareket ettiği, 22.28.58'de de polislerin durduğu yerde araç ile birlikte kendisini patlattığı belirlendi. Bu bölgede 32 polis 7 sivil olmak üzere 39 kişi hayatını kaybetti, 19'u ağır yaklaşık 200 polis memuru ile 30 sivil de yaralandı.

POLİS ETRAFINI SARINCA, SOL ELİYLE BOMBAYI İNFİLAK ETTİRDİ
 
Saldırının olduğu 10 Aralık 2016 günü kamera görüntülerinde yapılan incelemede, teröristlerin bombalı saldırıda kullandığı 34 UG 0838 plakalı araçla, stat çevresinde tedbir alan polislere yönelik detaylı keşif çalışmaları yapıldığı anlaşıldı.

Bombalı araç patladıktan 20 saniye sonra Burak Yavuz isimli terörist Bayıldım Caddesi üzerinden stadyum etrafında yürüyerek yolun karşısına geçti. Şüpheli hareketleri üzerine, 7 polis memuru teröristin etrafını sarınca sol eli ile sırt çantasındaki bombayı patlattı ve burada 7 polis memuru şehit düştü.

KADIN TERÖRİST, MAÇKA PARKI'NDA İZİNİ KAYBETTİRDİ

Olay günü saat 20.10 sıralarında, yani saldırıdan yaklaşık 1 saat 20 dakika önce bombacıların, Taşkışla Caddesi üzerinde bulunan bir hamburger restoranının önünde aracı durdurdukları saptandı. Aranan kadın teröristin bu esnada araçtan indiği, ters istikamette yürüdüğü ve bir süre çevrede tur attıktan sonra Maçka Parkı'na yaya olarak girdiği ve burada izini kaybettirdiği belirlendi.

ÖNCEKİ HABERLER
OHAL aklama komisyonu! İhraç edilen öğretmen ve memurlar...
Devlete döviz borcu olanları ilgilendiren düzenleme
Kolluk kuvvetleri artık meslekten uzaklaştırılabilecek!
Vali kürsüde konuşurken bir anda yere yığıldı!
Reina saldırganı sağlık kontrolünden geçirildi
Fırat Kalkanı Harekatı'nda 13 terörist öldürüldü
Arkadaş kavgası cinayetle sonuçlandı
İstanbul'da elektrik kesintisi 26 Ocak 2017
Merkez Bankası yastık altında milyarlık hisse senedi buldu
FETÖ'nün kara kutusunu susturan fotoğraf
Yorumlar