BIST 8.294
DOLAR 27,44
EURO 29,15
ALTIN 1.652,24
HABER /  EKONOMİ

Belediye uyardı! Son tarih 31 Mayıs

Ankara Yenimahalle Belediyesi emlak, ilan ve reklam ile iş yerlerinden alınan çevre temizlik vergilerinin 1'inci taksitleri için mükellefleri uyardı.

Abone ol

Ankara Yenimahalle Belediyesi, vergi mükelleflerini uyardı. Emlak, ilan- reklam ve iş yerlerinden alınan çevre temizlik vergileri ile yol harcamalarına katılım paylarının 1’inci taksit ödemeleri 31 Mayıs’ta sona eriyor.

Yenimahalle Belediyesi, emlak, ilan ve reklam ile iş yerlerinden alınan çevre temizlik vergilerinin 1’inci taksitlerini ödemeyen mükellefler için son gün uyarısı yaptı. Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, söz konusu vergilerin 2016 yılı 1’inci taksitlerinin ödeme süresinin 31 Mayıs Salı günü sona ereceği bildirildi.

BELEDİYE TAHSİLAT BİRİMLERİ HAFTA SONU DA HİZMET VERECEK

Vatandaşların vergilerini cezalı ödememeleri için gerekli bütün önlemleri alan belediye, büyük ödeme kolaylıkları sağlıyor.

Vergi borçları, belediyenin tahsilat vezneleri ile Batıkent, Susuz, Karşıyaka, Gazi Mahallesi, Şentepe Semt Birimlerinde ve Tapu Müdürlüğü’nde açılan tahsilat veznelerine yatırılabileceği gibi tüm PTT şubelerinden 211 656 posta çeki hesabından da ödenebilecek.

Belediye tahsilat birimleri de 31 Mayıs Salı gününe kadar, hafta sonları ise 09.00-16.00 saatleri arasında hizmet verecek. Vergi borçlarını bankalar aracılığı ile ödemek isteyen vatandaşlar ise anlaşmalı bankalar TEB, Vakıfbank, Halk Bankası, İNG Bank, Şekerbank, Akbank ve Denizbank şubelerinden ödeme yapabilecek.

Ayrıca yaşlı, engelli, hasta ve hamile vatandaşların 444 93 64 numaralı telefonu aramaları halinde, mobil tahsil aracı ikamet adresine giderek mükelleflerin tahsilat işlemlerini gerçekleştirmelerine olanak sağlayacak. Mobil vezne aracı sayesinde vatandaşlar, evlerinin önünde ödemelerini yapabilecek.

T-BELEDİYE VE E-BELEDIYE İLE MASA BAŞI ÖDEME

Öte yandan zamanı kısıtlı olan vatandaşlar, uzun kuyruklarda beklemeden T-belediye ve E-belediye hizmetleri sayesinde yine vergilerin ilk taksitlerini zahmetsizce ödeyebilecek. Telefon belediyeciliğini kullanarak 3433000 numaralı telefondan ve günün her saati ’www.yenimahalle.bel.tr’adresinden online olarak kredi kartı ile ödeme işlemleri gerçekleştirilecek.