BIST 1.112
DOLAR 7,58
EURO 8,99
ALTIN 474,93
HABER /  SAĞLIK

Bel kayması ameliyatının riskleri nelerdir?

eyin,Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Onur Kulaksızoğlu bel kayması ameliyatının risklerini anlattı. Bel kayması ameliyatı sonrası nelere dikkat edilmeli?

Abone ol

Beyin,Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Onur Kulaksızoğlu, bel kayması ameliyatı risklerinni şu şekilde anlattı:

‘Bel kayması ameliyatları gerçekten ciddi risk içerir. Sonuçta bizim uğraştığımız omurilik kanalındaki sinirlerin o kırılgan yapıdaki liflerin zarar görmeden bu işlemin yapılması. Vida takılırken de vidanın bir kemik içerisinde ilerlemesi gerekir. Kanala veya sinirin çıktığı tünele yakın olması veya onun üzerinden geçmesi sinirin veya omuriliğin zedelenmesi anlamına geleceğinden risk başlar. Bu durumda da kişinin felç olmasıyla karşı karşıya kalınabilir. İkinci risk, bir platin konulması yani yabancı cismin vücuda girmesidir. Yabancı cisim reaksiyonları, enfeksiyonlar, o bölgedeki yapışıklıklar risk içerisindedir. Bu riskleri hastalarımıza anlatmak zorundayız ama risklerin yapan kişiye ve hastaneye göre de değiştiğinin altını da çizmek gerekir.’

ÖNCEKİ HABERLER
IŞİD harekete geçti Başika'ya saldırdı
MHP'den son haberler Devlet Bahçeli istifa edecek mi?
Financial Times'ten Mehmet Şimşek ve erken seçim yorumu
Binyamin Netanyahu'nun başı dertte!
Survivor 24 Mayıs 2016 en son kim elendi?
YKS ek tercih ücreti kaç para nereye ödenir?
Yorumlar