Bekir Pakdemirli nereli eşi kimdir?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli eski bakanlardan Ekrem Pakdemirli'nin oğlu. Bekir Pakdemirli'nin eşinin ismi Ahu Pakdemirli. İşte Bekir Pakdemirli ve ailesi hakkında merak edilenler.

Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Merhum Türk siyasetçi Ekrem Pakdemirli‘nin oğlu olan Dr. Bekir Pakdemirli Bilkent Üniversitesi, İşletme Fakültesinden mezunu.

Bekir Pakdemirli,  gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunmuş ve yöneticiliğini yapmıştır. 

Kanada merkezli küresel McCain Food şirketinin Ortadoğu danışmanı olan Bekir Pakdemirli, endüstriyel hazır gıdaları Türkiye pazarına soktu. 

Albaraka Türk Katılım Bankası ve BİM A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliklerini sürdürmekte olan Bekir Pakdemirli, sosyal sorumluluk hassasiyetiyle Tarkem Tarihi Kemeraltı A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Ruh Sağlığı Tedavi Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği’nin yanında, Anadolu Otizm Vakfı Mütevelli Üyeliği’ni ve Sermaye Piyasası Yatırımcıları Derneği Üyeliği’ni sürdürmektedir.

Bekir Pakdemirli, 2013 yılından beri de Turkcell Yönetim Kurulu Üyesidir.

BEKİR PAKDEMİRLİ'NİN EŞİ KİM? Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Dr. Ahu Pakdemirli ile evlidir.

Babası ve kardeşi kimdir? 
Bakan Bekir Pakdemirli eski siyasetçilerden Ekrem Pakdemirli'dir. Bekir Pakdemirli'nin ağabeyi Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli'nin FETÖ'den tutuklu. KHK ile ihraç edilen Mehmet Pakdemirli, Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nin rektörüydü. Mehmet Pakdemirli, "Silahlı terör örgütü kurma veya yönetme" suçundan 10 Ağustos 2016 tarihinden bu yana tutuklu bulunuyor. 

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Bakan Bekir Pakdemirli Haluk Levent'le birlikte fidan dikti Galeriye Gözat