BIST 1.545
DOLAR 7,37
EURO 8,89
ALTIN 408,46
HABER /  GÜNCEL

Bekir Bozdağ'ın Kati Piri’yi kovduğu ortaya çıktı!

Zeytin Dalı Harekâtı nedeniyle Türkiye’yi karalayan açıklamalar yapan Avrupa Parlamentosu Raportörü Kati Piri’nin Adalet Bakanı olduğu dönemde Bekir Bozdağ tarafından bakanlıktan kovulduğu ortaya çıktı.

Abone ol

15 Temmuz darbe teşebbüsünün ardından Avrupa Parlamentosu'ndan Ankara'yı ziyaret eden heyette bulunan Kati Piri’nin o dönem Adalet Bakanı olan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ tarafından Adalet Bakanlığındaki görüşmeye kabul edilmediği ortaya çıktı.

Bozdağ’ın heyette bulunmasını istememesine rağmen heyetle birlikte Adalet Bakanlığı binasına gelen Piri’nin salondan çıkartılmasını istediği ve bunun üzerine de Kati Piri’nin Adalet Bakanlığındaki toplantıya katılmadığı ifade edildi.

Bozdağ, katıldığı bir televizyon programında Kati Piri’yi bakanlığa almadığını ifade ederek, “Yani görüştüğümde karşımda PKK mı oturuyor yoksa Pelsinvanya mı oturuyor belli değil. O zaman ben seninle niye görüşeyim. Benimle konuşuyorsun, dinliyorsun, benim dediklerimin hiçbirini yazmıyorsun, terör örgütlerinin her dediği yalanı onları çürütüyorsun, bunlar iftiradır diyorsun, ona rağmen bile bile çürütülen şeyleri de raporlara koyuyorsun.

TÜRKİYE'DE BİR SAYGINLIK KAZANMASI MÜMKÜN DEĞİL

Onun için de bu raporun Türkiye’de bir saygınlık uyandırması mümkün değil. AB üyesi ülkelere Türkiye karşıtlarının, Türkiye düşmanlarının, Türkiye zayıflasın diye terör örgütlerine destek olanların hazırladıkları raporlarla Türkiye hakkında doğru sonuçlara ulaşılamaz” dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Flaş haber 18 yaş sınırı kalkıyor
2-4 Mart VarVar İndirimi'nde süper fırsatlar!
Asena Atalay'ın gece kaçamağı! Fena yakalandı
Beşiktaş su kesintisi İSKİ sular ne zaman gelecek?
Suudi Arabistan'a roketli saldırı! Yaralılar var
ABD Türkiye'ye şantaja hazırlanıyor! Yaptırımlar ve Ermeni kartı...
23 Nisan 2018 ne zaman kaç gün tatil
Hadise silikonlarını yeniletti!
Kamuda deprem! Birçok bürokrat görevden alındı
Milli Savunma Üniversitesi sınav parası ne kadar ödenecek?
Yorumlar 14 yorum