BIST 4.998
DOLAR 18,83
EURO 20,31
ALTIN 1.130,70
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

Bekir Bozdağ'dan flaş Sinan Oğan adımı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, MHP'den ihraç edilen Sinan Oğan hakkında dava açmaya hazırlanıyor. Oğan, hafta sonu Yozgat'taki kavga nedeniyle Bekir Bozdağ'ı suçlamıştı.

Abone ol

Adalet Bakanı Bakanı Bekir Bozdağ’ın, MHP’den ihraç edilen Sinan Oğan’ın sosyal paylaşım sitesi Twittter hesabından yaptığı açıklamalar nedeniyle savcılığa suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

Sinan Oğan’ın hafta sonu Yozgat’ta katıldığı toplantıyla ilgili paylaştığı tweetlerde, "Önce kürsü devrildi, sonra araca saldırı şimdi de silahlı saldırı. Saldırıyı Bekir Bozdağ, Vali, Emniyet Müdürü ve Sadir Durmaz ortak planladı. Bu karanlık plan Hollandalı Bekir’in onayı ve maalesef ki taşeronluğa soyunanların desteği ile hayata geçirilmek isteniyor" demesi nedeniyle Adalet Bakanı Bozdağ’ın, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunacağı belirtildi.

Bakan Bozdağ’ın, Oğan’ın iddialarının iftira niteliğinde olduğu gerekçesiyle suç duyurusunda bulunacağı bildirildi.

Yozgat'ta Sinan Oğan taraftarlarıyla Devlet Bahçeli taraftarları karşı karşıya gelmiş, çıkar arbedede 2 polis yaralanmıştı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Yozgat Valiliği tarafından yapılan açıklamada ise Sinan Oğan’ın toplantı yapacağı salonun dışında iki grup arasında arbede yaşandığı belirtilirken, "Olay esnasında ne resmi görevliler ne de gösteri yapanlarca asla silah kullanılmamıştır. Oğan’ın sosyal medyadan yaptığı suçlamalar asla gerçeği yansıtmamaktadır. Bu suçlamaları iftira olarak görüyor ve tamamıyla reddediyoruz" denilmişti.