BIST 9.693
DOLAR 32,61
EURO 34,77
ALTIN 2.478,46
HABER /  MEDYA

Dilipak'ın 'hayır'sız senaryosu! Ülke işgal edilecekmiş!

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, referanduma ilişkin yazısında sandıktan 'Hayır' çıkması ihtimalini değerlendirerek, yaşanabilecekleri köşesinde yazdı. Dilipak'ın ki tam bir felaket senaryosu oldu.

Abone ol

Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, referandum sonucunda 'Hayır' çıkması durumunda, olacağını iddia ettiği senaryoları köşesine taşıdı. Dilipak senaryosunda o kadar ileri gitti ki ülkeyi böldü, ikinci darbeyi yaptı ve hatta CHP, AK parti ve MHP'yi de bitirdi.

Ortaya koyduğu felaket tablosu ile fazla uçan Dilipak evet çıkmadığı taktirde "Hükümet düşer. AK Parti ve MHP bölünür" iddiasında bulundu. İşte Dilipak'ın şaşkına çeviren senaryosu;

AK PARTİ VE MHP BÖLÜNÜR
"(...) Varsayalım referandumda değişiklik yüzde 49.9'da kaldı. Al başına belayı. Dolar 2 gün sonra 4 lirayı bulur. Yılsonuna varmadan da 5 lirayı görebiliriz. Borsa çöker. Hükümet düşer. AK Parti ve MHP bölünür. Partideki FETÖ'cüler ve FETÖ'cülerin tehdit ve şantajından korkanlar ya da menfaatçiler, yüzlerini yeni güç merkezine dönerler. AK Parti MHP ile koalisyon kurar ama bu da uzun ömürlü olmaz. Ülke yeni bir seçime mecbur kalır. Sonuçta ülke yeniden koalisyona mahkûm ve mecbur olabilir."

TÜRKİYE BÜTÜNLÜĞÜNÜ...
"Terör yükselir. FETÖ'cülerin sesi daha gür çıkmaya başlar. Uluslararası güçlerin baskıları artar. İçerideki bunalım sebebi ile Suriye ve Irak ile ilgilenecek mecalimiz kalmaz. Yatırımlar durur.. Yeniden eski günlere döneriz. Sonuçta ANAP'ın başına gelen AK Parti'nin de başına gelir. MHP de artık sıradanlaşır. CHP de dağılır. Türkiye bütünlüğünü koruyabilir mi bilmem."

HAYIR DERSENİZ BUGÜNLERİ ARARSINIZ
"Kim bu sonuca 'Evet' der. Bu sonuca 'Evet' diyenler, referandumda 'Hayır' diyenler olacaktır. O zaman bugünleri ararsınız.

FETÖ'DE İNTİKAM ALMAYA KALKAR

FETÖ, 15 Temmuz'un intikamını almaya kalkarsa o zaman ülke kan gölüne dönebilir. 15 Temmuz gecesi sürekli hale gelir. Eğer bu işler kontrolden çıkarsa, Türkiye bölünebilir ve işgale uğrayabilir. Kuşkusuz bu en kötü senaryo. 15 Temmuz ruhu yeniden canlanır ve sokağa çıkacak olursa uzun ve dehşetli bir hesaplaşma yaşanabilir. Bugünleri ararız. Geri bu noktaya gelmemiz yıllar alabilir ve çok ağır bedeller ödemek zorunda kalabiliriz. (...)"