BIST 3.484
DOLAR 18,57
EURO 18,38
ALTIN 1.024,39
HABER /  GÜNCEL

Bekçi alımı sonuçları Polis Akademisi mülakat sonuç TC ile sorgulama

Mahalle ve çarşılarda görev alacak bekçilerin merakla beklediği bekçilik sınav sonuçları Polis Akademisi tarafından erişime açıldı. Asıl adaylar atama için gerekli olan belgeler ile 3 Aralık Pazartesi yani gün içinde başvurucaklar. Bekçilik sınav sonuçları www.pa.edu.tr'den açıklanacak.

Abone ol

Mahalle ve çarşılarda görev yapacak bekçi alımı için yapılan sınav sonuçları Polis Akademisi tarafından erişime açıldı. Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, açıklanan 1'inci dönem çarşı ve mahalle bekçiliğine giriş sınavı sonuçlarının www.pa.edu.tr adresinden erişime açtı. 

Açıklamada, asıl adayların atama için gerekli olan belgeleri, planlama  yapılan il emniyet müdürlüklerinden temin edebilecekleri ve 3 Aralık'a kadar  başvuruda bulunabilecekleri kaydedildi.

SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

BEKÇİ ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI: Emniyet Genel Müdürlüğünce, çarşı ve mahalle bekçiliği giriş sınav sonuçlarına  www.pa.edu.tr internet adresi üzerinden öğrenebilirsiniz.

BEKÇİ ALIMINDA BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR: (1)  Giriş sınavına başvurular, Bakanlık tarafından belirlenen yer ve ilan edilen tarihler arasında şahsen yapılır.(2) Eksik belgeyle veya posta yoluyla yapılan başvurular ile başvuru zamanı geçtikten sonra yapılan başvurular kabul edilmez.(3) Başvuruda bulunan adaylardan Başkanlıkça belirlenen miktarda sınav ücreti alınır. Ücretler Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına yatırılır. Şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocuklarından sınav ücreti alınmaz.

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER: (1) Başvuru yapan adaylardan;a) T.C. kimlik numarası yazılı beyanı,b) Sınav başvuru dilekçesi,c) Diploma veya geçici bitirme belgesinin fotokopisi,ç) Son bir yıl içinde çekilmiş dört adet biyometrik fotoğraf,d) Kendisi ve evli ise eşinin bu Yönetmeliğin 5 inci maddesinde belirtilen engel hallerinin bulunmadığını ifade eden yazılı beyanları,e) Şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocuklarından, şehitlik veya vazife malullüğü belgesinin ilgili kurumca onaylı örneği,f) Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu,g) Askerlik terhis belgesi fotokopisi,ğ) Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi istenir.(2) Aranılan nitelikleri taşıyan ve birinci fıkrada istenen belgeleri getiren adayların şahsen başvuruları Bakanlıkça uygun görülen müracaat kabul komisyonlarınca alınır.(3) Başvuru ile ilgili olarak istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılır.

BEKÇİ ALIMI ŞARTLARI: Çarşı ve mahalle bekçisi olacaklarda aşağıdaki niteliklerin bulunması şarttır:

a) Türk vatandaşı olmak, b) İlkokulu bitirmiş olmak,c) Askerlik ödevini bitirmiş olmak,ç) 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak,d) Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,e) Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak,f) Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm bulunmamak,g) Memuriyete engel bir hali bulunmamak,ğ) Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,h) Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak,ı) Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adli veya İdari soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı İdari yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak,i) Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,j) Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak,k) Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak,l) Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak,m) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

(2) Birinci fıkranın (b) bendinde belirtilen eğitim düzeyi için gerektiğinde İçişleri Bakanlığınca üst sınır belirlenebilir.İllere göre alımı yapılacak çarşı ve mahalle bekçisi sayısı, şartları, başvuru yerleri, başvuru ve sınav tarihleri, istenecek belgeler ile gerek görülen diğer bilgiler başvurma süresinin bitiminden en az onbeş gün önce Devlet Personel Başkanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü veya Başkanlığın resmi internet sayfasıyla ya da diğer uygun iletişim araçlarıyla duyurulur. 

ÖNCEKİ HABERLER
MEBBİS öğretmen girişi sözlü sınav yeri sorgulama TC ile
MEBBİS öğretmen girişi sözlü sınav yeri sorgulama TC ile
Keith Haring X Pandora Koleksiyonunu Keşfet
Keith Haring X Pandora Koleksiyonunu Keşfet
İndirimler işe yaradı Kasım ayı enflasyonu düşük geldi işte rakamlar
İndirimler işe yaradı Kasım ayı enflasyonu düşük geldi işte rakamlar
Kargomat 7/24 ne işe yaramaktadır?
Kargomat 7/24 ne işe yaramaktadır?
Şırnak CHP eski il başkanı ve 120 kişi Ak Parti'ye geçti
Şırnak CHP eski il başkanı ve 120 kişi Ak Parti'ye geçti
Samsung fena yakalandı! reklamını iPhone ile paylaştı
Samsung fena yakalandı! reklamını iPhone ile paylaştı
İDO'dan erteleme kararıyla ilgili açıklama
İDO'dan erteleme kararıyla ilgili açıklama
Terim'i yerden yere vurdu: Galatasaray'a zarar verdiniz
Terim'i yerden yere vurdu: Galatasaray'a zarar verdiniz
2022 maaşları ne zaman ödenecek aralık ayı ödeme günü-2018
2022 maaşları ne zaman ödenecek aralık ayı ödeme günü-2018
MHP AK Parti'den 7 şehir ve bir de TBMM'yi istiyor
MHP AK Parti'den 7 şehir ve bir de TBMM'yi istiyor