HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

Pervin Buldan açıkladı! Ortak aday çıkaracağız

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, yerel seçimlere İzmir'de ortak adayla katılacaklarını söyledi. Buldan; ''ortak bir aday ile güç birliği ile İzmir'de de belediyeleri İzmir halkının istediği ortak bir adayla seçim yarışına hep birlikte gireceğiz" diye konuştu.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Oslo'da yeniden buluşan 'akil insanlar heyetine' ilişkin çözüm sürecinin mümkün olmadığı belirtirken, yerel seçimlere İzmir'de ortak adayla katılacaklarını söyledi.

HDP'nin İzmir 3'üncü Olağanüstü Kongresi'ne katılan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Oslo'da bir araya gelen geldiklerini açıklayan 'akil insanlar heyetine' ilişkin, "Oslo'da yeni bir barış ve müzakere sürecinin başladığını ifade edenler, şunu bilsinler ki İmralı Cezaevi'nin kapısında koca bir kilit varken, barış ve müzakere süreci asla olmaz" ifadelerini kullandı.

Herkesin istediği, benimsediği ve herkesin 'Ortak adayımdır' dediği insanı, mutlaka birlikte desteklemeli ve bu güç birliğini birlikte oluşturmanın yol ve yöntemlerini hep birlikte aramalıyız. Ortak bir aday ile güç birliği ile İzmir'de de belediyeleri İzmir halkının istediği ortak bir adayla seçim yarışına hep birlikte gireceğiz" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Samsung fena yakalandı! reklamını iPhone ile paylaştı
İDO'dan erteleme kararıyla ilgili açıklama
Terim'i yerden yere vurdu: Galatasaray'a zarar verdiniz
2022 maaşları ne zaman ödenecek aralık ayı ödeme günü-2018
MHP AK Parti'den 7 şehir ve bir de TBMM'yi istiyor
Ankara İstanbul hızlı tren fiyatları kaç para TCDD yeni fiyatları
Yorumlar 7 yorum