BIST 1.530
DOLAR 7,74
EURO 9,18
ALTIN 418,31
HABER /  BBP

BBP'den 24 Haziran için kritik mesaj

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "16 Nisan'da nerede duruyorsak bugün de orada duruyoruz. İnşallah 24 Haziran'da da aynı yerde durmaya devam edeceğiz" dedi.

Abone ol

BBP Genel Başkanı MustafaDestici, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mahir Ünal ve Mustafa Şentop ile seçim ittifakını görüşecek.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici parti binasının önünde yaptığı basın açıklamasında “BBP olarak 16 Nisan'da sistem değişikliğine evet dedik. Bu evetlerin çıkması noktasında da sahada da günümüzün yettiği kadar çalıştık. 24 Haziran'da yapılacak seçimlerle birlikte inşallah Türkiye tamamen yeni sistemle yönetilmeye başlayacak.

AK Parti ile MHP arasında bir cumhuriyet ittifakı başladığında bunu çok doğru bulduğumuzu ve desteklediğimizi net bir şekilde ifade ettik. Daha sonraki süreçte de bu ittifakın içerisinde yer alacağımızı belirttik. BBP'nin duruşu nettir. Bugün AK Parti'den arkadaşlarımız bizi ziyaret edecek. Onları dinleyeceğiz ve biz de onlara bu ittifakla ilgili görüşlerimizi ifade edeceğiz. Önümüzdeki günlerde de Cumhurbaşkanımız ile bir araya geleceğiz” dedi. 

AK Parti heyetiyle neleri görüşeceği sorusunu yanıtlayan Destici, “İttifaklar yasal hale getirildi. İttifak yapacak partiler arasında bir mutabakata bağlanması gerekiyor. Biz de bugün ve bundan sonraki süreçte bunları konuşacağız. BBP'nin duruşu nettir. 16 Nisan'da nerede duruyorsak bugün de orada duruyoruz. İnşallah 24 Haziran'da da aynı yerde durmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Destici, 23 Nisan özel oturumunda çok rahatsız olduğunu kaydederek, hiç kimsenin tasvip etmeyeceği davranışların olduğunu dile getirdi.

ÖNCEKİ HABERLER
Çiftlik Bank yazılımcısı konuştu: Ayda 100 milyon...
Altay tankı ihalesi BMC'nin oldu
AK Parti'den CHP'ye çok sert tepki! Soytarı tebiyesiz hadsiz...
CHP Parti Meclisi ittifak için Kılıçdaroğlu'na yetki verdi
Tedavinin ücretsiz olduğuna inanamadı, para verdi
Gül salona Karamollaoğlu ile birlikte geldi
Trump'tan 1915 mesajı! Obama gibi davrandı
Bahçeli'den Gül çıkışı: Sinsi bir strateji...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Arınç hamlesi
Avrupa Konseyi: Türkiye olmazsa, 2019'da biteriz
Yorumlar 13 yorum