HABER / BBP

BBP MHP ile birleşiyor mu flaş açıklama

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, MHP ile BBP'nin birleşeceği iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

Her seçim öncesi sıkça konuşulan MHP-BBP birlikteliği iddiaları bir kez daha gündemde.

MHP genel başkan adaylarından MHP eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan'ın üç gün önce yaptığı "Başta Büyük Birlik Partisi olmak üzere birleşmeler olacaktır. Türkiye'de ismen çok tanıdığınız, çok bildiğiniz isimler MHP'ye katılmak için bizden haber beklemektedirler." açıklaması siyaset kulislerini hareketlendirdi.

Eski MHP milletvekili Sinan Oğan

Tartışmalara BBP adına son noktayı Destici koydu. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "partisinin MHP ile birleşeceğine" yönelik iddialara ilişkin, "Yani bırakın birleşmeyi, bir görüşme bile söz konusu değildir. Bu akla ziyandır. Bu aşamada, MHP'nin kongre sürecinde böyle bir görüşme akla ziyandır." dedi.

Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, merak edilen konuya ilişkin net konuştu.

DESTİCİ: BÖYLE BİR GÖRÜŞME AKLA ZİYANDIR

Bir gazetecinin "BBP'nin MHP ile birleşeceği" yönündeki iddialara yönelik sorusu üzerine Destici, böyle bir durumun asla söz konusu olmadığını söyledi.

Destici, BBP olarak MHP'de genel başkanlığa adaylığını koyan hiç kimseyle görüşmediğini dile getirerek, "Yani bırakın birleşmeyi, bir görüşme bile söz konusu değildir. Bu akla ziyandır. Bu aşamada, MHP'nin kongre sürecinde böyle bir görüşme akla ziyandır." şeklinde konuştu.

Yorumlar19 yorum