BIST 4.962
DOLAR 18,64
EURO 19,25
ALTIN 1.048,12
HABER /  POLİTİKA

Başkan seçilen gürbüz'ün ilk işi: Makam koltuğunu yakmak

Cumhur İttifakı'nın AK Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürbüz, belediye başkanı seçilmesinin ardından ilk iş olarak şehir meydanında yerleri süpürüp, başkanlık koltuğunu yaktı.

Abone ol

Gürbüz, "Bizim koltuk sevdamız yok. Samimi olarak vatandaşa hizmet seferi için yola çıktık. Bugün bu meydanda bahar temizliğini hep beraber yapıyoruz" açıklaması yaptı. Gürbüz, toplanan vatandaşlarla birlikte ilk olarak şehir meydanında yerleri süpürdü.

"Bizim koltuk ve başkanlık sevdamız yok"

Daha sonra makam koltuğunu yakan Gürbüz, kazananın Elbistan olduğunu söyleyerek, "Bizim koltuk veya başkanlık sevdamız yok. Şehrimizi hep beraber şöyle ayağa kaldıracağız. Gün bugündür. Bu şehirde yaşayan insanlar seçim kampanya sürecinde ve seçim günü üzerine düşeni en iyi şekilde yerine getirdi. Bu günden itibaren bu şehirde yaşayan insanların huzuru ve mutluluğu için çalışacağız. Bizim koltuk veya başkanlık sevdamız yok" diye konuştu.

"Çünkü kaybeden olmadı""

Gürbüz sözlerini şöyle sürdürdü: Elbistan'ı hak ettiği hizmetlere kavuşturabilmek için gece gündüz demeden canla başla çalışacağız. Bu seçimde hiçbir kardeşimiz üzülmesin, çünkü kaybeden olmadı, Elbistan kazandı. Elbistan bundan sonra hak ettiği yerlere gelecek ve adından her yerde söz ettirmeyi başaracak.