HABER /  POLİTİKA

Başbakan Yıldırım'dan Londra açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, Londra'da yaşanan terör olayına karşı uluslararası camianın terörün her türüne karşı işbirliği içerisinde olunması gerektiğini söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım, Londra'da meydana gelen terör saldırısına ilişkin, Türkiye'nin Birleşim Krallık ile tam dayanışma içerisinde olduğunu söyledi. Yıldırım, terörün her türüne karşı işbirliği içerisinde olunması gerektiğini kaydetti.

Başbakan Yıldırım, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından, dün Londra'da meydana gelen terör saldırısına ilişkin paylaşımlarda bulundu.

Yıldırım, İngiltere Başbakanı Therasa May'ı etiketleyerek paylaştığı tweetinde, can kaybına ve çok sayıda insanın yaralanmasına yol açan menfur terör saldırıları karşısında acıları paylaştığını belirtti.

Pek çok kez terör saldırılarının hedefi olmuş Türkiye'nin ve Türk halkının, Birleşik Krallık'ın acısını derinden hissettiğini vurgulayan Yıldırım, "Bu hain saldırı terörün her türüne karşı mücadelede iş birliğinin kararlılıkla sürdürülmesi gerektiğini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Türkiye olarak dost ve müttefik Birleşik Krallık ile tam dayanışma içerisinde olduğumuzu bir kez daha ifade ediyorum. Bu elim hadisede ölenlerin yakınları ile Birleşik Krallık halkına milletim ve şahsım adına taziyelerimi sunuyorum." ifadesini kullandı.

Yorumlar