BIST 9.722
DOLAR 32,56
EURO 34,98
ALTIN 2.416,95
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

Bakandan tartışılacak Hristiyanlık yorumu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Trabzon'da partisinin etkinliğinde konuştu.

Abone ol

Trabzon 'un Çarşıbaşı İlçesinde partisinin kadın kollarınca düzenlenen panele katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar , Hristiyanlık la ilgili tartışma yaratacak bir değerlendirmede bulundu.

Bakan Bayraktar, "Hıristiyanlık artık din olmaktan çıktı. Bir kültür boyutu var. Bir kültür olmuş, ama din öyle değil. Din bir öğretidir. İnsanlara huzur ve mutluluk veren hayat biçimidir" dedi.

Akçaabat İlçesi Akçatepe Beldesi'nde turistik tesisin açılışını yapan Bakan Erdoğan Bayraktar, daha sonra da Trabzon'da Zorlu Otel'de yapılan, Özürlüler Destek Programı (ÖDES) Paylaşım Toplantısı'na katıldı.

Engellilerin sorunlarının çözümü için çalıştıklarını anlatan Bakan Bayraktar, "Engellilerin bütün sorunları ve istihdama kazandırılması için çalışmalarımız yoğunlaşarak devam ediyor" diye konuştu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın kurulmasından bu yana çok başarılı projeler gerçekleştirdiğini kaydeden Bakan Bayraktar, "ÖDES ile son derece yararlı bir çalışma yapıldı. Yetkililer, halka hizmet etmenin gayreti içinde ve bunun mutluluğunu yaşıyor. Vatandaşlarımızın eğitim, sağlık ve diğer sorunlarının çözümü noktasında çalışmalarımız aralıksız sürüyor" ifadesini kullandı.

DİNİ DUYGULAR MAALESEF ZAYIFLIYOR

Bakan Bayraktar daha sonra da Çarşıbaşı İlçesine giderek, Ak Parti ilçe Kadın Kolları Başkanlığı'nca düzenlenen 'Aile içi iletişim' konulu konferansa katıldı. Ak Parti Trabzon Milletvekili Aydın Bıyıklıoğlu, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve çok sayıda partilinin katıldığı toplantıda konuşan Bakan Bayraktar, dünya nüfusunun 7 milyarı aştığını kaydederek, "Dünyanın en büyük 3 ülkesi Müslüman değil. Çin, Hindistan, mesela Amerika tek Allah'a inanıyor. İslam dünyasında 1 buçuk milyara yakın nüfus var. Gittikçe dünyada aileler küçülüyor, şehircilik ise artıyor. Moral değerler, manevi değerler, dini duygular maalesef zayıflıyor" dedi.

HRİSTİYANLIK ARTIK DİN OLMAKTAN ÇIKTI

Hristiyanlığın din olmaktan çıktığını savunan Bakan Bayraktar, şunları söyledi:

"Dünyada 2 buçuk milyara yakın Hristiyan var. Hristiyanlık artık din olmaktan çıktı. Bir kültür boyutu var. Bir kültür olmuş, ama din öyle değil. Din bir öğretidir. İnsanlara huzur ve mutluluk veren hayat biçimidir. Şimdi bizim dinimizi de bu hale getirmek istiyorlar. Lazım olduğu zaman, öldüğü zaman cenaze namazını kıl. Zarfa koy, üzerine de 'Vize cennet' yaz, doğru cennete gitsin. Öyle olmaz. Namaz kılacak, oruç tutacak. İsteyen kılar, isteyen kılmaz. Bizim öğretimiz bu. Aile içi iletişim başlığında çocuklarımızı çok iyi yetiştirip onlara çok iyi sahip çıkmalıyız. Onlara ne pahasına olursun çok dua edeceğiz."