BIST 4.505
DOLAR 18,83
EURO 20,23
ALTIN 1.134,26
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

Bakan Ünal'dan Rus vatandaşlara çağrı

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Rusya ile yaşanan uçak krizi sonrası konuştu. Bakan Ünal, Rus vatandaşlarına seslendi Türkiye'ye rahatça gelebileceklerini söyledi.

Abone ol

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Rus vatandaşlarına seslendi Türkiye'nin evleri olduğunu söyledi. Turizm sektörünün siyasetin dışında düşünülmesi gerektiğini belirten Ünal, Rus vatandaşlarının rahatça Türkiye'ye gelebileceklerini söyledi.

Mahir Ünal, Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer'i ziyaretinde konuştu. Bölgeden kaynaklanan sorunların kaçınılmaz olarak Türkiye'yi de etkilediğini belirten Ünal, Türkiye'nin çevresinde yaklaşık 6-7 ülkenin yönetilemez durumda olduğunu, bu istikrarsız coğrafyada Türkiye'nin dimdik ayakta olduğunu söyledi.

RUS VATANDAŞLARA SESLENDİ

Türk hava sahasını ihlal eden Rusya'ya ait uçağın düşürülmesine de değinen Ünal, şöyle konuştu:

"Turizm sektörü siyasetin dışında düşünülmeli ve değerlendirilmeli. Çünkü insanların seyahat özgürlüğü en temel insan hakkıdır. Rusya Federasyonu vatandaşlarına seslenmek istiyorum. Türkiye sizin evinizdir. Rahatça Türkiye'ye gelebilirsiniz. Türkiye son derece güvenli bir ülkedir."