BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 501,15
POLİTİKA

Bakan Süleyman Soylu Erdoğan'ın Ayasofya ile ilgili sözlerini bütün salona ayakta alkışlattı

AK Parti genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ayasofya ile ilgili sözleri salondakiler tarafından ayakta alkışlandı. Salondakilerin ön sırada oturan bakan Soylu'nun hamlesi ile ayağa kalkması dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Muhalefete sert sözlerle yüklenen Erdoğan, Ayasofya'nın yeniden ibadete açılmasına da değindi. Erdoğan'ın Ayasofya ile ilgili sözleri salondakiler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı. Salondakileri ayağa kaldıran hamle ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan geldi.

Erdoğan Ayasofya ile ilgili ne dedi?

86 senelik uzun bir tahassürün ardından Ayasofya-i Kebir Camii'ni cuma namazı ile yeniden ibadete açtıklarını vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Hamdolsun, gençlik yıllarımızın bir rüyası olan bu hedef önünde yıllarca yaptığımız mitinglerle, 'Zincirler kırılsın Ayasofya açılsın' diye sloganlar attığımız Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin yeniden ibadete açılmasının milletimize, ümmete ve tüm insanlığa tekrar hayırlı olmasını diliyorum. Rabbime bize tekrar Ayasofya'yı yeniden Kur'an'la namazla buluşturma imkanı bahşettiği için hamdediyorum. Bu fiili, rüyamızı gerçekleştirdiği için defalarca hamdediyoruz. Önünde o Sultanahmet Meydanı buna şahit. Orada yaptığımız mitingler buna şahit. On binlerle yaptığımız o mitinglerde, o haykırışlarımız buna şahit. Elhamdülillah, 86 yıllık aradan sonra tekrar buranın ibadete açılmış olması, bizler için mutlulukların en büyüğü. Rabbim bunu bizlere nasip etti."

Erdoğan, Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla tüm İslam aleminin ayrı bir mutluluğun içerisinde olduğunu belirterek, "Geri dönüşlerden de bunu görüyoruz, okuyoruz. Kimler memnun, kimler değil o da bu işin en önemli yanı. Onlar da bu işin değerinin ne anlama geldiğini ortaya koyuyor. Cumhurbaşkanı kabinesinin ikinci yılında böyle bir gerçek, böyle bir fiili ortaya koymak bizler için ayrı bir mutluluk vesilesi." dedi.

Sitene Ekle
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan açık net konuştu hakkımızı yedirmeyiz
Berat Albayrak'ın çokomelli açıklaması TT oldu
Eyüpsultan'da silahlı gaspçılar taksiciye dehşeti yaşattı
Alişan'dan çirkin sözler! Yaşar İpek'e defalarca "beleş mi aldın karıyı" diye sordu
Berat Albayrak 'sosyete damat' mı? Albayrak canlı yayında gülerek cevap verdi
Hazine Bakanı Berat Albayrak'tan 'dolar' açıklaması! 'Dolarla mı maaş alıyorsun
Muğla Bodrum’da kadınlar birbirine girdi
Berat Albayrak kendisiyle ilgili eleştirilere ne dedi?
Yasak Elma 75. bölüm 3 fragman
Yasak Elma 75. bölüm 2. fragman
Yorumlar 19 yorum