BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,16
ALTIN 506,76
EKONOMİ

Hazine Bakanı Berat Albayrak'tan 'dolar' açıklaması! 'Dolarla mı maaş alıyorsun

Ahmet Hakan 'kur artışından endişelenmeli miyiz' diye sordu. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Birincisi şunu sorayım size, dolarla mı maaş alıyorsunuz, dolar borcunuz mu var, dolarla bir işiniz var mı" diye cevap verdi.

CNN Türk'te gazeteci Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtlayan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 'kur artışından endişelenmeli miyiz' sorusuna "Birincisi şunu sorayım size, dolarla mı maaş alıyorsunuz, dolar borcunuz mu var, dolarla bir işiniz var mı" diye cevap verdi.

Ahmet Hakan, "Dolar yükselince telaşlanıyorum, kur yükselince telaşlanıyorum, 'eyvah' diyorum her şey pahalanacak, ülkemizin ekonomisi kötüye gidecek. Endişelenmeli miyiz?" diye sordu. Bakan Albayrak da şu karşılığı verdi:

"Birincisi şunu sorayım size, dolarla mı maaş alıyorsunuz, dolar borcunuz mu var, dolarla bir işiniz var mı. Kur algısıyla ekonomiyi ölçme algısı var. Bunun eski dönemlere kıyasla bugün çok daha az etkilediği süreçteyiz. Bunu daha az etkilesin diye Türkiye'de ekonomik bir dönüşüm var. 2 yıl önce de bu seviyedeydi, tekrar indi, çıktı." 

Sitene Ekle
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Muğla Bodrum’da kadınlar birbirine girdi
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Berat Albayrak kendisiyle ilgili eleştirilere ne dedi?
Yasak Elma 75. bölüm 2. fragman
İzmir'deki düğünde akıl almaz görüntü! Sadece 1 kişi maskeli çıktı
60 saniyede bugün (12 Ağustos 2020)
Galata Kulesi'ndeki restorasyon görüntüsü olay oldu! Böyle restorasyon mu olur
Fenomen Murat Övüç ve Yeşim Salkım kavgasının asıl sebebi ortaya çıktı!
Ebru Şallı eşinin kucağında poz verdi!
Hümeyra'nın evlat acısı! Oğlunu evinde ölü buldu...
Yorumlar