BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  GÜNCEL  /  EMLAK

Bakan Murat Kurum'dan 'Yassıca Adalar'ı açıklaması

Demirören Haber Ajansı

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Fethiye'nin Göcek bölgesinde bulunan dünyaca ünlü Yassıca Adaları'nın yapılaşmaya açılacağı yönündeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Yassıca Adalar’ı doğal haliyle koruyarak geleceğe taşıyacağız" dedi.

Abone ol

Bakan Kurum, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Yassıca Adaları'nın yapılaşmaya açılacağı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Bakanlıkça yapılan denetimler neticesinde Yassıca Adalar başta olmak üzere Göcek koylarında ticari kazanç uğruna çevreyi kirleten kaçak işletmelerin faaliyetlerine son verildiğini, gelişigüzel kurulan barakalar kaldırıldığını belirten Bakan Kurum, "Çevre hassasiyeti ve sürdürülebilir kullanma ilkeleri dikkate alınarak vatandaşlarımızın temiz, düzenli ve ucuz hizmet alacakları yasal mevzuata uygun düzenlemeler yapılmakta olup, kıyı ve koylarımızda yaz boyu denetimler sıklaştırılarak devam edecek, kıyı işgallerinin önüne geçilecektir. Ayrıca Göcek koylarında mapa ve şamandıra sistemiyle yat ve teknelerin bağlanması düzenli hale getirilecek, böylece başta deniz çayırları olmak üzere deniz ekosistemi korunacaktır. Bu sistemle deniz ve kıyılardaki kültürel varlıkların tahribatının da önüne geçilecektir" dedi. Bakan Kurum, Yassıca Adalar’ı doğal haliyle koruyarak geleceğe taşıyacaklarını belirtti.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Yeni bir belamız daha oldu ilk olarak Meksika'da görüldü Avrupa'dan sonra Türkiye'ye giriş yaptı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Tokat Havalimanı kargo bölümüyle dünyaya hitap edecek
HSBC çalışma saatleri 2021 yeni açılış-kapanış saatleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çavuşoğlu, Yunan bakana haddini bildirdi
İzmir'de korkunç cinayet 15 yıl sonra ortaya çıktı itiraf etti: Zorla...
Evlat nöbeti 592. gününde! Aileler: HDP'nin ipini pazara çıkaracağız
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tabuta sığmayan şehidin seccadesinde namaz kıldı
Yapı Kredi Bankası çalışma saatleri 2021 açılış-kapanış saatleri
NATO ve AB: Siber saldırılar karşısında ABD ile dayanışma içindeyiz
Bartın'da feci kaza! Kafa kafaya çarpıştı ikiye bölündü camdan fırladı
Türkiye İş Bankası çalışma saatleri güncellendi ne zaman kapanıyor?
Yorumlar