BIST 1.417
DOLAR 8,15
EURO 9,70
ALTIN 457,31
HABER /  GÜNCEL

Bakan Ersoy'dan uyarı! Vatandaşa kazıklanıyormuş hissi vermeyin!

BODRUM gibi tatil merkezlerindeki pahalılık hem vatandaşları hem de bakanlığı isyan ettirdi. Kurban Bayramı tatili öncesi gündeme gelen yeme-içme ve plajlardaki pahalılık haberleri ile ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy açıklama yaptı. Ersoy, tatil merkezlerini ''Vatandaşa kazıklanıyormuş hissi vermeyeceksiniz” diyerek uyardı.

Abone ol

Kurban Bayramı tatili öncesi gündeme gelen yeme-içme ve plajlardaki pahalılık haberleri ile ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy açıklama yaptı.

“Kimin hangi ürünü kaça sattığı ya da Euro veya dolarla sattığına karışmayız” diyen Mehmet Ersoy, “Eğer bir işletme yaz tatili başında 5 liraya sattığı ürünü, yüksek sezonda ya da bayram tatilinde 15 liraya satıyorsa buna izin vermeyiz. Vatandaşa kazıklanıyormuş hissi vermeyeceksiniz” dedi.

YASAL PROSEDÜRÜ UYGULARIZ: Bodrum’dan Alaçatı’ya, Fethiye’den Alanya’ya kadar birçok tatil bölgesinden şikayetler geldiğini hatırlattığımız Mehmet Ersoy, şu değerlendirmeyi yaptı: “Tatil bölgelerimiz bu yıl hem yerli hem de yabancı tatilcilerimizin akınına uğradı. Turizm rakamları çok iyi. Ancak bunu fırsat bilen işletmelerde var. ‘Fırsatçı’ derken de şunu kesinlikle ayırmak lazım. Eğer bir işletme bir sezon boyunca aynı ürünü aynı fiyata satıyorsa alkışlarız. İstediği rakama satabilir. Euro ile satışlar da mümkün. Ama fırsatçılık yapıp yüksek sezonda farklı fiyat uygulanırsa da yasal prosedür neyse onu uygularız.”

YERLİ TURİSTE PLAJ: Hürriyet’ten Ceyhun Kuburlu’nun haberine göre; tatil bölgelerindeki plajlar için de bazı çalışmalar yapacaklarını anlatan Mehmet Ersoy, “Çeşme, Bodrum sadece parası olanın olamaz. Buralarda yerli turist için yeni plajlar yapacağız. Bunun işletmesini biz yapmayacağız ancak fiyat politikalarını biz belirleyeceğiz. Herkesin huzur içerisinde tatilini geçirmesi için yapacağımız bu çalışma 2019 yazına yetişecek. Bu konuda üzerinde çalıştığımız ve büyük ilgi görmesini beklediğimiz çalışmaların başında geliyor” şeklinde konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
TÜİK Temmuz ayı ihracat rakamlarını açıkladı!
Ferhan Şensoy kimdir kaç yaşında bakın kocası Cem Öğet kim?
Jandarma'ya son dakika operasyon! 34 asker için gözaltı kararı
ABD'de büyük rezalet! Kirli ortaklığı itiraf ettiler...
Ağustos ayında kışı yaşadılar! Her yer beyaza büründü...
Sevda Demirel kimdir son hali nasıl Kim Kardashian bombası
Küresel piyasalar bugün ABD'den gelecek habere odaklandı!
Donald Trump gizli bilgiler var deyip Twitter'dan saldırdı!
Yarın resmi tatil mi 30 Ağustos tatili kaç gün oldu?
Merkez Bankası'ndan flaş açıklama! İki katına çıkarıldı...
Yorumlar 1 yorum