BIST 5.581
DOLAR 23,36
EURO 25,23
ALTIN 1.462,98
HABER /  GÜNCEL

Bakan bile şaşırdı! Bu kadarını beklemiyorduk

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, "Yatırım için toplam rakamın 75 milyar liraya ulaştığını, 330 bin kişilik istihdamın öngörüldüğünü açıkladı. Talebin çok olması bakanı Lütfi Elvan'ı şaşırttı!

Abone ol

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, kısa süre önce faaliyete geçirdikleri Cazibe Merkezleri Programı'na yatırımcıların beklediklerinden çok fazla ilgi gösterdiğini belirtti.

Yoğun talebin kendilerini de şaşırttığını ifade eden Elvan "Bu kadar yoğun talep beklemiyorduk. Bu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerimizin inanılmaz bir potansiyele sahip olduğunu gösteriyor" dedi.

Terörün kökünün kazınma noktasına gelindiğine dikkati çeken Elvan "Terörün de ortadan kalkmasıyla bu bölge artık şahlanacak. Bunun en önemli göstergesi yatırımcılarımızdan bize gelen talepler. Cazibe Merkezleri Programı'na 3 bin 215 başvuru oldu.

330 BİN KİŞİLİK İSTİHDAM GÖRÜLÜYOR

Elbette bu başvurular teker teker incelenecek. Belki bunlardan bazıları kapsam dışı kalabilir. Bunların her birini detaylı şekilde inceleyeceğiz. Toplam yatırım tutarı için öngörülen rakam 75 milyar liraya ulaştı. 75 milyar lira ile 330 bin kişilik istihdam öngörülüyor. Bu, inanılmaz bir rakam" diye konuştu.

CİDDİ BİR ŞAHLANMA BAŞLAYACAK

Lütfi Elvan, başvuruların değerlendirilmeye başladığını dile getirerek "Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerimizde yatırım açısından ciddi bir şahlanmanın başlayacağının en önemli göstergesi" ifadelerini kullandı.