BIST 1.331
DOLAR 7,81
EURO 9,48
ALTIN 461,39
HABER /  GÜNCEL

Bahçeli'den gençlere 'gemicik' mesajı!

Twitter'dan açıklama yapan Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ı hedef aldığı tweetlerinde MHP için gençlerden oy istedi.

Abone ol

MHP lideri Devlet Bahçeli, Twitter üzerinden gençlere seslendiği açıklamasında 1 Kasım seçimleri için oy istedi. Gençlere MHP'ye yönelmeleri için çağrıda bulanan Bahçeli "Türk gençliği 1 Kasım’da saltanata son vermek için geleceğe oy verecektir. İnancım budur...” dedi.

Açıklamalarında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ı hedef alan Bahçeli "Bir yanda gemicik sahibi mahdumlar, diğer yanda iş bulamayanlar;bir yanda devletin imkanlarını öğütenler, diğer tarafta beş parasız gençler!” dedi. MHP lideri "1900’lü yılların başında genç olanlar kurtuluş meşalesini yakmışlardı. Cumhuriyet ve bağımsızlık bu fedakâr neslin eseri olmuştu. Şimdi yeni bir diriliş için Türkiye gençlerini bekliyor. Hem de umutla, hem de heyecanla. Türk gençliği aldanmaz, baskı ve zulme teslim olmaz. Sürüyle uçan kargalara karşı tek başına kartal olmaktır gençlik." dedi.

Bahçeli şunları kaydetti:

GENÇLERİN ELİNDE DOĞACAK

“Bu akşam(dün) özellikle geleceğiyle ilgili düş kuran, duygularıyla aklının mücadelesini üst perdede yaşayan genç kardeşlerime sesleniyorum. Tecrübe yalnızca yaşa ve yıllara bağlı bir vasıf olmayıp, bilgi ve görgünün yaşanmışlıklarla yoğrulma, birbirine karışma halidir. Tecrübesiz bir insan rota ve rehberini kaybetmiş riskli bir yolculuğun içindedir. Düne ve bugüne ait korkular geleceğin örtüsüdür. Gençlik hayatın bahar mevsimidir. Her bahar güzel, her bahar renklidir. Bu renkliliği yaşamadan tecrübe limanına demirlemek mümkün değildir. Türk gençliği zeka ve ahlakını israf etmeden, geriye döndüğünde pişman olacağı bir hayata ah vah etmeden geleceğe yürümektedir. Gelecek; şuurlu, gururlu, milli sorumluluğun farkında, özgüvenli ve öz disiplinli şekilde değerlerini koruyabilen gençlerin elinde doğacaktır.

BİR YANDA GEMİCİK SAHİBİ MAHDUMLAR...

Kindar değil kim olduğunu bilen, duyarlı ve hassasiyet sahibi gençler bu vatanı, bu milleti, bu ülkeyi geleceğe güvenle taşıyacaktır. Geleceğin anahtarı Türk gençliğinin elindedir. Geleceğin mimarı, geleceğin garantisi şu anda özlem veya endişeyle yaşayan kardeşlerimdedir. 1 Kasım’a çok az kaldı. Türk gençliği geleceğini çalanlarla, geleceğinden tasarruf eden haram ve hıyanet kadrolarıyla yüzleşmelidir. Bir yanda gemicik sahibi mahdumlar, diğer yanda iş bulamayanlar;bir yanda devletin imkanlarını öğütenler, diğer tarafta beş parasız gençler! Bu adaletsiz döngüden, bu vicdansız sömürüden, bu insani ve İslami olmayan talihsiz yıllardan kurtuluş gençlerin görevidir. Başkaları tok geziyor, gençler aç; başkaları haram içinde yüzüyor, gençler açıkta; başkaları saltanat sürüyor, gençler sefalette sürünüyor. Yanlışa dur demek, geleceğe oy vermek, bizzat Türkiye’nin geleceğini formüle etmek Türk gençliğinin başarısı olacaktır. Gelecek gençlerin gözbebeklerinde yeşerecek, samimi ve mizah dolu bakışlarıyla resmedilecektir.

GENÇLİK SALTANATA SON VERECEK

Bunu biliyorum. 1900’lü yılların başında genç olanlar kurtuluş meşalesini yakmışlardı. Cumhuriyet ve bağımsızlık bu fedakar neslin eseri olmuştu. Şimdi yeni bir diriliş için Türkiye gençlerini bekliyor. Hem de umutla, hem de heyecanla. Türk gençliği aldanmaz, baskı ve zulme teslim olmaz. Sürüyle uçan kargalara karşı tek başına kartal olmaktır gençlik. Çakal kanununu tek başına imha eden Bozkurt hükmüdür gençlik. Gençlik ümit çeşmesi, geleceğin müjdesi, hayallerin bereketli vahasıdır. Türk milleti yetiştirdiği genç evlatlarıyla geleceğin karanlığını irfan ve iddiayla aydınlatacaktır. Sevgili gençler, unutmayın ki, esir bir ülkede yürüyen her insan ıstıraptır. Harabeler hedeflerinizi gölgelemesin, cüretinizi söndürmesin. Yine merhum Namık Kemal der ki; ‘Hakir olduysa millet şanına noksan gelir sanma, yere düşmekle cevher sakıt olmaz kadr-ü kıymetten.’ Bu kıymetin emanetçisi olan Türk gençliği 1 Kasım’da saltanata son vermek için geleceğe oy verecektir. İnancım budur...”

ÖNCEKİ HABERLER
Başbakan Davutoğlu'ndan Rusya çıkışı
Çin'den Rusya'ya Suriye için destek
Şırnak'ta polis aracına silahlı saldırı!
Bir ilçede daha sokağa çıkma yasağı!
Mecidiyeköy'de otobüs mağazaya daldı!
Bir Zamanlar Çukurova 76. bölüm fragmanı
Yorumlar 9 yorum