BIST 1.946
DOLAR 13,69
EURO 15,43
ALTIN 783,70
HABER /  POLİTİKA  /  MHP

Bahçeli AK Partililerden oy istedi

MHP lideri Devlet Bahçeli Osmaniye'deki ikinci gününde AK Partili seçmeni şaşırttı. Bahçeli onlardan oy isteyip, akil insanlar için de öğüt verdi.

Abone ol

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli seçim bölgesi Osmaniye'de AK Partili seçmenden oy istedi. Bahçeli, "Partimize destek veriniz. Fakat partinizi de uyarmaktan vazgeçmeyiniz. 'Nereye gidiyorsun emmioğlu? deyiniz" dedi.

Akil insanlar için de tuhaf bir öğüt veren Bahçeli, "Onları sorularınızla perişan edin' dedi.

Devlet Bahçeli, Osmaniye gezisinin ikinci gününde konakladığı otelde partisinin kurmaylarıyla kahvaltı yaptıktan sonra MHP İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Bir süre partililerle görüşen Bahçeli, daha sonra parti binası yanındaki yeniden düzenlenen Rahime Hatun Meydanı'nı gezdi.
Bahçeli, meydanın yakınındaki bir kermese katılıp, ikram edilen sıkma börekten yedi.

NALBURDAN SAPAN ALDI

Buradan yaya olarak Osmaniye Ülkü Ocakları'nın yeni hizmet binasının açılışına geçen Bahçeli, yolda bir nalbura uğrayıp, işyeri sahibiyle sohbet etti. Bahçeli yanındakilere nalburda sapanlardan bir tane satın alınmasını istedi. Osmaniye Ülkü Ocakları hizmet binasının açılışını yapan Bahçeli, daha sonra Cevdetiye Beldesi'nde park açılışı yaptı.

'ÖNCE MİLLETİM, SONRA ÜLKEM, SONRA PARTİM'

Yaklaşık 300 kişiye hitap eden Bahçeli, AK Parti iktidarını eleştirip, AK Parti seçmeninden oy istedi. Önümüzdeki yıl mart ayında yapılacak yerel seçimlerin ülke geleceği için büyük önem taşıdığını vurgulayan Bahçeli, vatandaşların bu seçimlerde 10 yıldır iktidar olan AK Parti'yi uyarması gerektiğini söyledi.

Türkiye'nin çözüm bekleyen bir çok sosyal ve ekonomik sorunu olmasına AK Parti iktidarının çok farklı konularla uğraştığını kaydeden Bahçeli şöyle konuştu:

"Siyasi iktidar, Türkiye'de milli devlet, üniter yapı, milli ve manevi değerlerimiz, toprak bütünlüğümüz ve sosyal dokumuzu çok ciddi anlamda tehlikeye atan bir davranış ortaya koymaktadır. Hepimiz bu milletin evlatlarıyız. Değişik siyasi partilere mensup olabiliriz. Değişik partilere oy vermiş olabiliriz. Değişik partilerin yöneticisi olabiliriz. Aday olabiliriz. Bu sizin en tabi demokratik hakkınızdır. Ama öyle günler var ki, 'önce milletim, sonra ülkem, sonra partim' demek mecburiyetindeyiz.

NEREYE GİDİYORUZ EMMİOĞLU DEYİN

İşte bugün Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy vermiş kardeşlerimden bunu bekliyorum. Partimizi yine seviniz. Partimize destek veriniz. Fakat partinizi de uyarmaktan vazgeçmeyiniz. 'Nereye gidiyorsun emmioğlu?' deyiniz.
'Bu gidişinde hayır yok' diyelim. Biraz eline ayağına çeki düzen verelim. Yoksa memleketimiz kardeş kavgasına sürüklenecek.

AKİLLERİ PERİŞAN EDİN

63 tane ne üdüğü belirsiz, kafası karışık, PKK'nın ne manaya geldiğini bilmeyen insanlarla, şu güzide insanlar ikna edilebilir mi? Bu Akil İnsanlar, Cevdetiye'ye geldiği zaman, memleketinize sahip çıkın. Birliğinize sahip çıkın. Bu milletin evlatlarını etnik köken, mezhep farkıyla ayırmaya fırsat vermeyin. Sorularınızla bunları perişan edin. Gitsin filmlerini çevirsinler. Gitsin şarkılarını söylesinler. Gitsin televizyonlarda yandaş olarak Recep Tayyip Erdoğan'a başka yönden hizmet etsinler."

Bahçeli, daha sonra kendisine eşlik eden milletvekilleri ve belediye başkanlarıyla birlikte parkın açılışını yaptı.


  DEVLET BAHÇELİ : ORHAN GENCEBAY NE ANLAR?  

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , "Akil İnsanlar Heyeti"nde yer alan sanatçı Orhan Gencebay'a ilişkin, "Sayın Orhan bey, çok güzel bestelerin var. 'Bir teselli ver'i herhalde Recep Tayyip Erdoğan için söyleyip, çalacaksın. Ama sana soruyorum, bu PKK nedir? 'P' neyi kasteder, 'K' neyi kasteder, öbür 'K' nedir?" dedi. (DEVAMI)


  DEVLET BAHÇELİ ZAFER İŞARETİ  

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli izcilerin kendisine hediye ettiği Türk Bayrağını aldıktan sonra izcilere teşekkür etmek isterken, 3 parmağın yan yana getirilerek yapılan izci selamı yerine, zafer işareti yaptı. (GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN)

devlet-bahçeliden-zafer-işareti.jpg

ÖNCEKİ HABERLER
MHP'li vekilden BDP'ye inanılmaz tehdit
MHP'li vekilden BDP'ye inanılmaz tehdit
Gazze İsrail'e roket attı!
Gazze İsrail'e roket attı!
İsrail hiçbir ülkeye güvenmiyor!
İsrail hiçbir ülkeye güvenmiyor!
Fahriye Evcen'in en büyük hayali
Fahriye Evcen'in en büyük hayali
Öcalan'ın cezası indirilecek mi?
Öcalan'ın cezası indirilecek mi?
Maliye'den vergi kaçakçılarına derbe
Maliye'den vergi kaçakçılarına derbe
Tatlıses'in kızı olmak Dilan'a yaradı!
Tatlıses'in kızı olmak Dilan'a yaradı!
Peker'i vuran Onur Özbizerdik tutuklandı
Peker'i vuran Onur Özbizerdik tutuklandı
Cem Yılmaz ile olan evliliğini anlattı
Cem Yılmaz ile olan evliliğini anlattı
Nişantaşı'nı zombiler bastı!
Nişantaşı'nı zombiler bastı!