BIST 4.811
DOLAR 19,12
EURO 20,74
ALTIN 1.212,20
HABER /  GÜNCEL

Azerbaycan'dan sert Ankara patlaması açıklaması!

Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Ganire Paşayeva ve Azerbaycan Basın Konseyi Başkan Yardımcısı Umut Mirzeyev, Ankara'da meydana gelen patlamayla ilgili açıklama yaptı.

Abone ol

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Ankara’da yaşanan terör olaylarıyla ilgili açıklama yaptı.

Azerbaycan’ın, Türkiye’nin her konuda yanında olduğunu hatırlatan Paşayeva “Türkiye vatanımız kadar vatandır. Yeri geldiğinde canımızı bile kurban veririz’’ dedi.

"KARDEŞ TÜRKİYE'NİN YANINDAYIZ"

Ganire PaşayevaTürkiye’de yaşanan terör olaylarını lanetlediklerini ifade ederek, Azerbaycan’ın Terörler mücadelede, Türkiye’nin yanında olduğunu hatırlattı.  Paşayeva konuşmasına şöyle devam etti:
 
‘‘Bu terör olayı sadece Türkiye içinde yaşayan insanlarımızı değil, Türkiye sınırları dışında yaşan Türk Cumhuriyetlerinde yaşayan insanları da aynı derecede üzmüştür. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’den başlayarak, Milletvekillerimiz, Sivil toplum kuruluşlarımız, herkes bu konuda kardeş Türkiye’nin yanındayız. Ve terörü lanetliyoruz’’.

"TÜRKİYE’Yİ ZAYIFLATMAYA, BÖLMEYE ÇALIŞAN DIŞ GÜÇLER VAR"

Milletvekili Paşayeva, Türkiye’nin üzerinde oyunlar oynamak isteyen dış güçlerin olduğunu ifade ederek, ”Türkiye’yi zayıflatmak isteyen güçler anlamalıdırlar ki, Türkiye sadece Türkiye vatandaşları olan insanlar için değil, Türkiye sınırları dışında olan başka Türk cumhuriyetlerinde ve toplumlarında yaşayan milyonlarca insan içinde vatanımız kadar vatandır’’ dedi. Paşayeva konuşmasına şöyle devam etti:

“Türkiye’yi bölmek isteyen dış güçlerin tüm derdi, Türkiye güçlenmesin, Türkiye’yi zayıflatsınlar, Türkiye’yi o bölgede istedikleri gibi istedikleri yöne çevirebilsinler. Zayıf bir Türkiye istiyorlar, güçlenen bir Türkiye olmasını istemiyorlar. Türkiye’yi zayıflatmak isteyen iç ve dış güçler birleşmiş durumda. Bunun acısını insanlar çekiyor. Bunların ruhu kandan besleniyor. Bu güçler istedikleri amaca ulaşamayacaklar.  Bu terörü yapanlar yaptıklarının hesabını verecekler."

"186 KİŞİ DEĞİL MİLYONLAR YARALANDI"

Azerbaycan Basın Konseyi Başkan Yardımcısı Umut Mirzeyev de, Türkiye’de yaşanan olayların Azerbaycan halkını derin yaraladığını ifade ederek, “186 kişi değil milyonlar yaralandı” dedi. Dünkü terör olayından derin üzüntü duyduklarını ifade eden Mirzeyev, Azerbaycan’da dün herkesin tek konuştuğu konunun, Türkiye’de yaşanan bu acımasız terör olayı olduğunu söyledi. Mirzeyev, Azerbaycan Basın konseyi olarak Türkiye’de yaşanan terör olayını lanetlediklerini vurguladı.