BIST 4.975
DOLAR 19,01
EURO 20,40
ALTIN 1.210,19
HABER /  EKONOMİ

MB eski Başkanı'ndan kritik seçim ve dolar tahmini!

Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz, 1 Kasım erken seçimiyle ilgili kritik ekonomi tahmininde bulundu. Yılmaz, 1 Kasım seçimlerinden çıkan tabloya göre "Seçimlerden sonra dolar 2,60-2,70 olur" dedi.

Abone ol

MHP Uşak Milletvekili Adayı ve Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz, 1 Kasım genel seçimleri öncesi Eşme'de vatandaşlarla bir araya geldi. Gazetecilerin sorularını yanatlayan Yılmaz, Türkiye'de siyasi belirsizlik nedeniyle güven endeksinin düştüğünü bu durumun ekonomiyi olumsuz etkilediğini söyledi.

Durmuş Yılmaz, "Seçimlerden tek parti veya koalisyon hükümeti ortaya çıkarsa ki çıkması lazım o zaman doların geleceği yer 2,60-2,70 lira" dedi.

"DOLARIN YÜKSELMESİ İÇİN BİR NEDEN YOK"

Seçim sonuçlarına göre dolar kurunda düşüş yaşanabileceğini aktaran Yılmaz, "Seçimlerden tek parti veya koalisyon hükümeti ortaya çıkarsa ki çıkması lazım o zaman doların geleceği yer 2,60-2,70.

Şu anda doların yükselmesi için hiç bir neden yok. Ancak iktidar partisi 'tek başına iktidar oluncaya kadar seçimi yenileyeceğim' derse o zaman güven sarsılır, dolar mart ve haziran ayında 3,20- 3,50 de olabilir. Bu seçimde milletin verdiği karara herkes razı olmalı" diye konuştu.

Yılmaz, daha sonra ilçede esnafları ziyaret etti, Dereköy köy kahvesinde vatandaşlarla bir araya geldi.