BIST 1.115
DOLAR 7,29
EURO 8,60
ALTIN 453,18
HABER /  GÜNCEL

Ayşen Gruda son sağlık durumu tek çocuğu Elvan bildirdi

74 yaşındaki Yeşilçam'ın duayen ismi Ayşen Gruda, 14 gündür tedavi altındaydı. Doktorunun umut veren açıklamasının ardından bugün üzücü haber kızı Elvan Gruda'dan geldi. Yılmaz Gruda ile evliliğinden olan kızı Elvan, annesinin tekrardan yoğun bakıma alındığını duyurdu. Peki Ayşen Gruda'nın son sağlık durumu nasıl?

Abone ol

Son günlerde sağlık sorunu yaşayan usta oyuncu Ayşen Gruda'nın son sağlık durumu hakkında yeni haberler var.74 yaşında olan ve aslen İstanbullu olan Yeşilçam'ın çınarı Ayşen Gruda'nın kızı olan Elvan Gruda yeni gelişmeleri paylaştı. 14 gündür tedavi gören Ayşen Gruda tekrar yoğun bakıma alındı. 

1965 yılında kendisi gibi oyuncu olan Yılmaz Gruda ile evlenen Ayşen Gruda'nın bu evlilikten Elvan adında bir kızı oldu. Emre adında bir oğlu olan Elvan Gruda da bir dönem ciddi sağlık sorunları yaşadı

TEKRAR YOĞUN BAKIMDA: Açıklamada şu ifadeler yer aldı:
Annem Ayşen Gruda tekrar yoğun bakıma alınmıştır. Son evre pankreas kanseri ve karaciğer metastazı ile karşı karşıyayız. Bu hastalıkla 1 yıldır mücadele ediyoruz. Ancak, pankreas kanseri sinsi bir yapıda olduğu için son evrede kendini belli etti. Çok değerli doktorumuz Ergün Kasapoğlu yaşam süresini ve kalitesini en üst düzeyde tutabilmek için büyük emek sarf etti.

''TÜM TÜRKİYE BİZİMLE'': Hastane Derindere, tüm imkanlarını seferber ederek son derece özenli bir bakım yürütmekte. Biz ailesi olarak her an başındayız. Tıbbı açıdan durumu detaylı bir şekilde doktorları tarafından açıklanacaktır. Başka hiçbir bilgiye itibar etmeyiniz. Enfeksiyon riski olduğu için yoğun bakıma kimse alınamıyor. Ancak biliyoruz ki, bütün sanat dünyası, dostları, sevenleri, tüm Türkiye bizimle. Herkese çok teşekkür ediyoruz.

ASLEN NERELİ: Sayısız filme imza atmış Ayşe Gruda 30 Kasım 1944 İstanbul doğumlu. 3 çocuklu Erman Ailesi'nin ortanca kızı. Babası kara tren makinisti olan Ayşen Gruda daha çocuk yaşlarda tiyatroya sinemaya merak salmış ve Ermeni komşularının taklitini yaparak ailesinin dikkatini çekmeyi daha çocuk yaşlarda başarmış.

KARDEŞLERİ KİM: Oyunculuk hayali olan Ayşen Gruda ailesinin boğuştuğu geçim sıkıntısı yüzünden okulu bırakıp çalışmaya başlamak zorunda kalmış. Kardeşi Ayben Erman ve ablası Ayten Erman'ın da o dönemlerde Ayşen Gruda gibi oyunculuk hayali varmış.

İLK PROFESYONEL OYUNU: Ayşen Gruda, Tevfik Bilge'nin turne tiyatrosunda profesyonel oyunculuğa başladı. İlk rolü 1962 yılında "Kongre Eğleniyor" adlı vodvilde küçük bir hizmetçi rolü idi. 1977 yılında 16 senelik tiyatro hayatından sonra televizyonda bir eğlence programı içinde yayınlanan skeçte canlandırdığı "Domates Güzeli Nahide Şerbet" karakterinden sonra herkes tarafından tanındı.

DOMASTES GÜZELİ NAHİDE: Televizyon için yaptığı skeçlerden birinde canlandırdığı "Domates Güzeli Nahide Şerbet" karakterinden sonra lakabı "Domates Güzeli" olarak kaldı.

İLK EVLİLİĞİ: Usta oyuncu Ayşen Gruda 1965 yılında tiyatrocu Yılmaz Gruda ile evlendi. Uzun ve mutlu bir evlilik süren çiftin kızları Elvan'ın dünyaya gelmesi ile mutlulukları ikiye katlandı. Evlilikleri uzun sürdü fakat çift daha sonra hep dost kalmak umuduyla yollarını ayırdı.

TORUNU EMRE İLE İLİŞKİSİ: Hayatı boyunca sadece bir kez evlilik yapan Ayşen Gruda'nın kızı Elvan'ın da Emre adında bir oğlu var. Torunu ile komik anılarını da sık sık röportajlarında anlatan Ayşen Gruda torunu Emre ile gurur duyduğunu her fırsatta dile getiriyor.

NEDEN HALA GRUDA SOYADINI KULLANIYOR: Ayşen Gruda hakkında en çok merak edilenlerden birisi de neden hala Gruda soyadını kullandığı. Verdiği bir röportajda bunu şöyle açıklıyor...

Evet Gruda soyadı ile meşhur oldum çünkü. Bir tür şirket ismi gibi düşün. Hukuken ikisini de kullanıyorum, sorunsuz. Adamın hiçbir şeyini kullanmadım, bari soyadını kullanayım dedim!

ÖNCEKİ HABERLER
Korkutan detay! Cep telefonuna bağımlılık yaşı 3'e düştü
Ayşen Gruda'nın kızı Elvan Gruda kimdir kaç yaşında eşi?
Ümit Özat'tan olay Fenerbahçe tweetleri!
AUZEF sınav sonucu sorgulama TC ile OYS girişi
Geleneksel Hint mutfağı ve kültürünün sergilendiği 2018 Diwali kutlamaları gerçekleştirildi
Hümeyra'nın evlilikleri kaç kere evlendi oğlu Sadık Bigat'ın babası kim?
Yorumlar