BIST 1.325
DOLAR 7,95
EURO 9,49
ALTIN 462,90
HABER /  DÜNYA

Avustralyalı siyasetçinin İslam gafı

Avustralyalı acemi politikacı Stefani Banister'in seçim kampanyasının başlamasıyla bitmesi bir oldu

Abone ol

Avustralyalı acemi politikacı Stefani Banister'in seçim kampanyasının başlamasıyla bitmesi bir oldu. Genç siyasetçinin 'İslam' gafı YouTube'da tıklanma rekoru kırdı.

Fiyaskoyla sonuçlanan kampanyanın nedeni, 27 yaşındaki Banister'in katıldığı televizyon programında 'İslam'ı bir ülke zannettiğini' söylemesi oldu. Banister'ın YouTube'a düşen videosu 4 günde neredeyse 500 bin kişi tarafından izlendi.

KARİYERİ SADECE 48 SAAT SÜRDÜ

Avustralyalı iki çocuk annesi politikacı, İslam'ı bir ülke sandı. Stefani Banister adındaki acemi politiacı, bir televizyon kanalına verdiği mülakatta yaptığı gaflarla siyasi kariyerini başlar başlamaz bitirdi. Banister'ın politika kariyeri, sadece 48 saat sürdü.

"İSLAM'A KARŞI ÇIKMIYORUM AMA.."

Banister, katıldığı televizyon programında, "Bir ülke olarak İslam'a karşı çıkmıyorum. Ama kurallarının burada Avustralya'da hoş karşılanacağını sanmıyorum" ifadesini kullandı.

"YÜZDE 2'DEN DAHA AZI HARAM'A BAĞLI"

Göçmen karşıtı Tek Ulus Partisi'nin adayı olan Banister, "haram" ile "Kuran"ı da karıştırdı. Banister, "Avustralyalılar'ın yüzde 2'sinden daha azı haram'a bağlı" dedi.

SARAH PALİN BENZETMESİ

Acemi politikacı, sadece İslam'la ilgili değil, Yahudilerle ilgili de gaf yaptı. Banister, "Museviler haram'a bağlı değil. Onlar hazreti isa'yı inanıyor" diyerek herkesi şaşkına çevirdi.

Stefani Banister, bu sözleriyle ülkede alay konusu olunca 7 Eylül'de yapılacak seçimlerde milletvekili adaylığından çekildiğini duyurdu.

Banister, gaflarıyla 2008'de ABD'de başkan yardımcılığı içim aday olan Alaska eski Valisi Sarah Palin'e benzetildi.

İŞTE VİDEO

ÖNCEKİ HABERLER
Ameliyatlı hasta mahsur kaldı!
Suriye sınırında operasyon talimatı
Pilotlarla ilgili pazarlık söz konusu değil
Çalışma hayatında köklü değişiklikler geliyor
TFF Süper Kupa finale doğru
Masumlar Apartmanı Safiye'nin gençliğini kim oynuyor?
Yorumlar 31 yorum