BIST 7.949
DOLAR 28,86
EURO 31,46
ALTIN 1.889,07
HABER /  GÜNCEL

Atlasın CEOsu konuştu

Atlasjet Havayolları Üst Yöneticisi Tuncay Doğaner'den açıklama geldi.

Abone ol

Atlasjet Havayolları Üst Yöneticisi Tuncay Doğaner, İstanbul-Isparta
seferini yaparken düşen uçakta kurtulan olmadığını bildirdi.

Atlasjet Havayolları Üst Yöneticisi Tuncay Doğaner, hava şartlarının, görüş şartlarının uçuşa elverişli olduğunu belirterek, ''Bundan daha güzel bir hava olamaz. Ancak meydan, pist görüldükten sonra, uçağın buraya nasıl düştüğü bir araştırma konusudur'' dedi.

Atlasjet Havayolları'nın Florya'daki genel müdürlük binasında basın toplantısı düzenleyen Doğaner, kazada kurtulan olmadığını belirterek, ''Hepimizin başı sağolsun. Şehit olanlara Tanrı'dan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum'' diye konuştu. Uçağın normal şartlarda Isparta Süleyman Demirel Havalimanı'na geldiğini ifade eden Doğaner, sözlerine şöyle devam etti:

''Meydan görüldüğünü ve yaklaşmaya devam ettiklerini kuleye bildirdikten sonra uçakla temas kaybolmuştur. Uçakla temas kaybolduktan sonra bize haber geldi. Arkasından ilgili bütün birimlere haber gitti.

Söylentiler dışında uçakla ilgili herhangi bir temasımız olmadı. Bir hava kurtarma helikopterimizin pilotu ve ekibi, uçağın yerinin meydanın kuzey-batısında Kıraç köyü yakınlarında olduğunu tespit etti. Hava şartları, görüş şartları herhangi bir yağmur, rüzgar yoktu, uçuşa son derece elverişli. Bundan daha güzel bir hava olamaz. Ancak meydan, pist görüldükten sonra uçağın buraya nasıl düştüğü bir araştırma konusudur.

Teknik bir arızayla uzaktan yakından bir ilgisi yoktur.'' Tuncay Doğaner, uçağın Priştina'dan geç geldiği için İstanbul'dan geç kalktığını kaydetti. Süleyman Demirel Havalimanı'na yaklaşması ve görüşü gayet kolay bir hava alanı olduğunu dile getiren Doğaner, ''Bundan sonraki safha kara kutunun bulunup incelenmesidir. Artık konu bizden çıkmıştır.

Uçağın herhangi bir arızası yoktur. 1996 model MD83 tipi uçak... Bakımları yerindedir. Bakımlarıyla ilgili bir hata söz konusu değildir. Uçak World Focus Havayolları uçağıdır. Yolcuların bütün sorumluluğu bize aittir. Rahmetli arkadaşlarım eğitimden yeni dönmüş son derece deneyimli pilotlardır'' diye konuştu.

Havalimanı ve bölgenin durumunu gösteren fotoğraf üzerinde bilgi de veren Doğaner, bugün saat 10.00'da yolcu yakınları ile uçakla Isparta'ya gideceklerini bildirdi. Bu arada, Florya'daki genel müdürlüğü binasına gelen bir yolcu yakını, yetkililere tepki gösterdi.