BIST 1.408
DOLAR 8,10
EURO 9,72
ALTIN 456,38
HABER /  GÜNCEL

Atatürk Havalimanı'nda skandal!

Amerikan Delta Havayolları’nın İstanbul-New York seferini yapacak olan uçağa kaçak yollarla binen yolcu ortalığı karıştırdı.

Abone ol

Uçak içerisinde ayakta kalınca kaçak olduğu ortaya çıkan yolcu gözaltına alınırken, ihmali bulunan tüm personel hakkında işlem yapılacağı belirtildi.

Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amirliği, 4 Temmuz’da Delta Havayolları uçağındaki illegal yolcu hakkında yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre Türkiye’den illegal yollarla çıkan Türk uyruklu A.S.K. adlı yolcu, İsrail’den de 4 Temmuz Perşembe günü sınır dışı edildi.

Tel Aviv Büyükelçiliği tarafından verilen geçici Türkiye Cumhuriyeti pasaportu ile Atatürk Havalimanı’ndan Türkiye’ye giriş yapan konuşma engelli A.S.K. hakkında illegal çıkış yapmaktan idari para cezası uygulandı.

A.S.K, pasaport polisine yaptırdığı işlemler sonrası Dış Hatlar Terminali geliş katında bulunan personel kapısında yer hizmeti şirketinde görev yapan bir personelin kendi apron terminal kartını okuttuğu sırada personelin dikkatsizliğinden faydalanarak turnikeden Arındırılmış Salon’a geçiş yaptı. Daha sonra yine transit kontrol noktasından buradaki personelin dikkatsizliği sonucu Dış Hatlar Gidiş katı arındırılmış alana geçiş yapan A.S.K., Delta Havayolları’nın İstanbul-New York uçağının körük kapısına gitti. Bu kapıda pasaport-boarding kart eşleştirmesinden sorumlu özel güvenlik şirketinin bir personeli, yine aynı kapıda görevli ilgili uçağa yer hizmeti veren şirketin personellerinin yapmış oldukları kontrollerde yanında pasaportu ve uçuş kartı olmaksızın kaçak yolcu uçağa biniş yaptı.

Atatürk Havalimanı körüğünden ayrılan uçakta kabin görevlilerinin yolcuları yerlerine oturtmasının ardından bir yolcu ayakta kalınca kaçak olduğu tespit edildi. Kabin görevlileri yolcuların uçuş kartlarını yeniden incelemeye alarak, yolcuları tek tek kontrol etti. Yapılan kontroller sonrası ayakta olan yolcunun bileti ve uçuş kartı olmadığı tespit edildi. Kabin memurlarının kaçak yolcuyu uçağın pilotuna bildirmesi üzerine Atatürk Havalimanı uçuş kulesi ile görüşen pilot, uçağı yeniden körüğe getirdi. Kaçak yolcu uçaktan indirilip polise teslim edilirken, yolcular terminale alınıp tek tek arandı. Delta uçağı gecikmeli kalkarken, polise teslim edilen A.S.K. ifadesinde İsrail’e gitmek istediği için uçağa bindiğini söyledi.

İHMALİ BULUNAN PERSONELE SORUŞTURMA

Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amirliği söz konusu olayla ilgili tüm kamera kayıtlarını incelemeye alırken, emniyet yetkilileri olayla ilgili ihmali bulunan tüm personel hakkında soruşturma başlattı. İnceleme sonunda hatalı ve ihmali bulunan personelin gerekli cezaları alacağını söyleyen yetkililer, uçağa kaçak binen yolcuya Atatürk Havalimanı’nda yardım eden birinin olup olmadığını araştırıyor. Öte yandan, A.S.K’nın uçağa bindikten sonra bir süre tuvalette beklediği belirtildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Denizlispor teknik adamını arıyor
Marmaris'te sır intihar!
ABD Kongresi 'telekulak yasasını' tartışıyor
Yeni KEY listesi açıklandı TIKLA öğren
CHP'li vekilden vahim PKK iddiası
Türkiye sınır kapısını vurdular! Flaş!
Federasyon yöneticiliğine Türk isim getirildi
PKK kamplarına yakın takip!
Caminin 3 günlük görüntüleri var!
Yarım milyon değerinde kuyumcu soygunu
Yorumlar