BIST 1.354
DOLAR 8,15
EURO 9,80
ALTIN 466,45
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

CHP'li vekilden vahim PKK iddiası

CHP milletvekilinden bomba iddia! Düzgün'ün iddiasına göre PKK doğu bölgelerinde kaymakam ataması yapıyor.

Abone ol

CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün, "Şu anda PKK Güneydoğu'daki ilçelerimize kaymakam atıyor. Bu kaymakamlar oradaki devletin resmi kaymakamlarına gidip onları tehdit ediyorlar" dedi.

CHP Milletvekili Orhan Düzgün, çeşitli ziyaretlerde bulunmak için geldiği memleketinde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

RESMİ ŞEHİTLİK AÇTILAR

Hükümetin yanlış tavrı nedeniyle Kürt sorununun çıkmaza girdiğini söyleyen CHP'li Düzgün şöyle dedi:

"Bakın PKK bir şehitlik kurdu, resmi bir şehitlik açılışı yaptı. Ve bunu devletin askeri ve polisinin gözünün önünde yaptı. Bundan daha vahimi bizim Güneydoğu illerimizde PKK bir güvenlik örgütü kurdu. Yol çeviriyor, kimlik soruyor. Şimdi basından görüyoruz ki bir mali örgüt kurmuşlar. Vatandaştan resmi vergi topluyorlar.

KAYMAKAM ATIYORLAR

Şu anda PKK Güneydoğu'daki ilçelerimize kaymakam atıyor. Bu kaymakamlar, oradaki devletin resmi kaymakamlarına gidip onları tehdit ediyorlar, 'Bizden habersiz iş yapmayacaksınız' diyorlar. Bütün bunlar olurken iktidar tarafından dönüp bakıyorsunuz 'ne oldu' diyorsunuz, iktidarı diyor ki, 'biz barış yapacağız'. Barışı herkes istiyor Türkiye'de. Fakat biz ülkenin bu şekilde işgal edilmesine şiddetle karşıyız. Barış, evet olsun. Ama barış adı altında Türkiye adım adım bölünmeye gidiyor. Türkiye'nin Güneydoğusu'nda böyle bir yapılanma Türkiye'yi fiili bir bölünmeye, fiili bir iç savaşa götürür."

"SINIR PYD KONTROLÜ ALTINDADIR"

Suriye sınırının tamamen PYD'nin kontrolü altında olduğunu ifade eden Düzgün,

"Gümrük vergileri dahil PYD tarafından alınmaktadır. Maalesef sınırdaki atışlardan dolayı Şanlıurfa'da ölen vatandaşlarımız var. Bu ölen insanların tamamının kanı iktidarın elindedir. Bir an evvel bu yanlıştan dönülmelidir, Suriye sınırı kontrol altına alınmalıdır, Güneydoğu'daki illegal PKK yapılanması engellemelidir. Eğer bunları yapmaz ise yarın Türkiye'de çıkacak bir çatışmanın sorumlusu bu hükümet olacaktır" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Türkiye sınır kapısını vurdular! Flaş!
Federasyon yöneticiliğine Türk isim getirildi
Caminin 3 günlük görüntüleri var!
Yarım milyon değerinde kuyumcu soygunu
İmralı’nın müdürü ameliyata alındı
İftarda asitli içecek böyle etki ediyor!
Gezi’dekilere ’’eroin kurbanları’’ benzetmesi
CHP'den Lozan açıklaması!
Gezi ittifakçıları kavgaya tutuştu!
Minibüse giren kediler kazaya neden oldu
Yorumlar 71 yorum