BIST 1.376
DOLAR 8,14
EURO 9,70
ALTIN 453,60
HABER /  GÜNCEL

Arkadaşı anlattı şehit olmasaydı akşam...

Şehit polisle ilgili kahreden gerçek! İstanbul'daki saldırıda şehit düşen Adem Serin'in o gece görevinin ardından kız istemeye gideceği ortaya çıktı.

Abone ol

İSTANBUL'daki terör saldırısında şehit olan çevik kuvvet polisi Adem Serin'in, saldırının düzenlendiği gece görevinin ardından "kız istemeye" gideceği belirtildi.

Şehidin Gaziantep'teki babaevini ziyaret eden Adem Serin'in mesai ve ev arkadaşı Emrah Çoban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, polis okuluna başladıktan sonra şehidin kendisiyle evini paylaştığını anlattı.

Adem Serin'in yaklaşık bir ay sonra nişan yapmayı planladığını belirten Çoban, "Sabah ben işe çıktım. Zaten kendisi de çıkacaktı. Evden ayrılırken, akşam sözlüsünü isteyeceklerini söyledi. Hatta maça kadar da konuştuk. Ben Beşiktaşlıyım, sık sık arayıp maçı sordum." dedi.

Şehit arkadaşının, ailesinin bir miktar borcu bulunduğunu ve borcun bitmek üzere olduğunu, bu nedenle artık evlilik hazırlığına başlayabileceğini söylediğini aktaran Çoban, Adem Serin'in çok iyi ve yardımsever bir insan olarak hatırlanacağını dile getirdi.

Eyüp Sabri Çelik de Adem Serin'in ülkesini, vatanını, milletini seven, idealleri bulunan, kişilik sahibi bir insan olduğunu anlatarak, şöyle konuştu:

"Adem tam bir Türk polisiydi. Sporunu, ibadetini aksatmayan bir polisti. Kısa zaman oldu tanışalı ama hiç kötü günümüz yoktu. Onu hep güzel anacağız. Olay gecesi kız isteme durumları varmış. Ama şehadete erdiğini öğrendik. Onu kaybettiğimiz için üzgünüz. İnançlarına, hayallerine bağlı bir insandı. En büyük hayali, ailesine, vatanına, milletine hayırlı olmaktı. Etrafındaki herkese destek olurdu."

Şehidin babasının bulunduğu Eyüp Sultan Mahallesi'nin muhtarı Makıf Turak da Adem Serin'in çok mütevazi bir insan olarak hatırlanacağını ifade ederek, Allah'tan rahmet diledi.

Adem Serin'in imam hatip lisesi mezunu olduğunu, kısıtlı imkanlarla okulunu ihmal etmediğini söyleyen Turak, "Terör böyle insanları hedef alıyor. Terörün her türlüsünü kınıyoruz." dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Sakarya Üniversitesindeki genç yetenekler geliştirdi
Hayvan fosilinde şaşırkan keşif
Çocuklarda beslenme yanlışları nelerdir?
Üniversite öğrencisinin feci sonu!
İstanbul'daki hain saldırı sonrası flaş karar ismi değişti
PKK taktik değiştirdi! 35 yıllık eylem tarihinde ilk kez...
İstanbul saldırısı Süleyman Soylu'dan yeni açıklama
Hakan Çelik'ten HDP'ye isyan!
Grip olanlar enerji almak için neler yiyebilir?
Ünlü oyuncudan yürek acıtan paylaşım
Yorumlar 2 yorum