HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Apple kullanıcılarının merak beklediği watchOS 5 güncellemesi yayınlandı!

Apple Watch sahiplerinin beklediği yeni watchOS'un yeni sürümü yayınlandı. iOS 12 güncellemesiyle birlikte yayınlanan watchOS 5 ne gibi yenilikler getirdi? İşte watchOS 5 güncellemesi ile birlikte gelen yeni özellikler...

Abone ol

Bu sürüm ile Apple Watch modellerinde gözle görünür hızlanma yaşanıyor. watchOS 4 ile düzgün çalışan saatlerini yavaşlatan Apple, watchOS 5 ile yenilik sunmak yerine hız ve stabilite sunuyor. watchOS 5 ile spor ve sağlık uygulamalarına yönelenen Apple, 3 yıl önce duyurduğu telsiz özelliğini de kullanıma sunuyor.

YENİ GÜNCELLEME NELER GETİRİYOR?: watchOS 5, Apple Watch Series 4 için optimize edilmiş bir deneyim sunuyor. Apple Watch Series 4, EKG sensörü ve yeni bir saat arayüzüyle geliyor. Yeni Apple Watch modelleri, seleflerine kıyasla yüzde 30 oranında daha büyük ekranlar taşıyor. WatchOS arayüzü de daha büyük ekranlarla uyumlu çalışacak şekilde optimize edildi. Dokunmaya dayalı geri bildirim ve daha yüksek ses çıkaran hoparlörlere sahip Apple Watch Series 4, düşmeleri algılayabilecek ve 5 saniye içinde çağrı iptal edilmezse acil servis numaralarını arayabilecek.GÜNCELLEMEYİ NASIL YÜKLEYEBİLİRİZ?: Apple Watch Series 1, Apple Watch Series 2, Apple Watch Series 3 ve Apple Watch Series 4 modellerinin aldığı bu güncellemeyi; iPhone>Watch>Genel>Yazılım güncelleme bölümünden yükleyebilirsiniz.

Güncellemeyi indirebilmek için önce iPhone'unuzu iOS 12 sürümüne geçirmeniz gerekiyor. Ayrıca güncellemeyi yüklemeden önce Apple Watch’unuzu şarja sokmanız gerektiğini belirtelim. Son olarak ilk çıkan Apple Watch‘un bu güncellemeyi almadığının altını çizelim. 

ÖNCEKİ HABERLER
Cinsel isteği arttırıcı hareketler nelerdir?
Bu belirtileriniz varsa Damar Tıkanıklığı yaşıyor olabilirsiniz!
Kirli hava 50 yaş üzeri kişilerde bunama riskini arttırıyor
Makyajsız güzel görünmek için neler yapılmalıdır?
ASUS'un yeni canavarı ZenFone Max Pro Türkiye’de satışa sunuldu!
1000 TL sosyal yardım parası sorgulama ekranı giriş
Yorumlar