BIST 3.180
DOLAR 18,50
EURO 18,13
ALTIN 990,24
HABER /  GÜNCEL

Sevmeyen erkeğin davranışları nelerdir?

Partnerinizin size olan davranışları onu ele veriyor! Sizi sevmediğini anlamak için elmaelma.com'un sizler için derlediği bu habere bir göz atın deriz!

Abone ol

 Sevmeyen erkeğin davranışları nelerdir, sevmeyen erkek kıskanır mı? Seven ve sevmeyen erkek arasındaki fark aslında açık ve net olarak görülmektedir. Fakat ilişkinin içindeyken insan çoğu zaman fark edemez. Ona duyduğunuz sevgiden dolayı erkek arkadaşınızın yaptığı hataları görmezden geliyorsanız ilişkinizi gözden geçirmenin zamanı gelmiştir. Çünkü erkeklerin bazı hareketleri erkeği net bir şekilde ele veriyor. İşte sevmeyen erkeklerin yapmış olduğu 9 hareket elmaelma.com'da!  Bu hareketleri gözardı etmeyin!

DIŞ GÖRÜNÜŞÜNÜZÜ ELEŞTİRMESİ

Eğer bir erkek sizi gerçekten seviyorsa her halinizle sevecektir. Dağınık saçlarınızla ya da büyük beden geceliğinizle de güzelsinizdir onun için. Aldığınız kiloları sorun edip, kusurlarınızı yüzünüze vurmaz.Fakat erkeğiniz ikide bir spora gitmenizi söylüyorsa ya da estetiğe ihtiyaç duyduğunuz konusunda imalarda bulunuyorsa, bunları yerine getirmek için acele etmeyin. Çünkü bunları yaptığınız zamanda muhakkak başka kusurlar bulacaktır. 

ARKADAŞLARINIZIN YANINDA EKSİKLİKLERİNİZDEN BAHSETMESİ

 Sizi arkadaşlarınızın yanında eleştiriyorsa buna dikkat edin. Çünkü gerçekten seven bir kişi partnerinin kusurları yerine onun olumlu yanlarına odaklanır.Eğer partneriniz, sizi insan içinde küçük düşürüyorsa ve kusurlarınıza gülüyorsa, böylesine bir ilişkiden iyi şeyler beklemeyin. Böyle bir partner, size saygı duymuyordur ve saygının olmadığı yerde güçlü ve güvenilir bir birliktelik olanaksızdır. Sizi diğer insanların içinde eleştirerek, şuursuzca başkalarına kendini ispat etmeye çalışır. Size olan sevgisinin azalmasını ise sizin hatanız olarak görür. Bu, sevmeyen erkeğin davranışları arasında en sinir bozucu olanıdır.

ALIŞKANLIKLARINIZA KARŞI TAKINDIĞI TAVIR

Sevgiliniz eğer sizi alışkanlıklarınızdan dolayı eleştiriyorsa ilişkinizi şöyle bir gözden geçirmelisiniz. Yapmış olduğunuz fakat onun sevmediği alışkanlıklarınıza ise dayanır, sessiz kalır ya da tepkisini mizah ile gösterir. Ama erkeğiniz yaptığınız en küçük şeyi bile didikliyor ve davranışlarınız hakkında her zaman olumsuz yorumda bulunuyorsa, bu demek oluyor ki; sizin onda bıraktığınız duygu aşk değil, irrite olma halidir.

DUYGULARINIZA KARŞI TUTUMU 

Erkekler kesinlikle kadınların göz yaşlarına dayanamaz. Son zamanlarda konuyla ilgili ilginç bir bilimsel açıklama da yapıldı. Bu açıklamaya göre, kadın gözyaşında erkek kanındaki testosteron seviyesini düşüren özel uçucu maddeler bulunuyor. Bu nedenle sevgilinizi etkilemek için ağlamayı bir araç olarak kullanmamanız gerekiyor.

İSTEKLERİNİZE TEPKİSİ

Seven bir erkek için sevgilisinin istekleri ve dilekleri her zaman ilk sırada gelir. Aslında erkekler kadınlara yardımcı olmaktan hoşlanır. Çünkü böylelikle ne kadar cool, güçlü ve sorumluluk sahibi olduklarını gösterme fırsatı yakalamış olurlar. Tabii ki onların da yardımcı olamayacakları durumlar da olacaktır. Mesela musluğun nasıl tamir edileceğini bilmiyor olabilirler. Ama bu durumda, sizi böyle bir problemle baş başa bırakmak yerine bir tamirci çağırabilirler. Ama eğer ki bir ampulün değiştirilmesi için yardım istemek gibi masum bir talebiniz, rahatsızlık duygusu yaratır ve “dayanılmaz bir görev” olarak görülürse, bu sevmeyen erkeğin davranışları arasında düşünülebilir. Ve ilişkinizi yeniden değerlendirmeniz yerinde olacaktır.

KISKANMIYORSA DİKKAT!

Maymunlar bile dişilerinin etrafındaki diğer erkekleri kıskanır. Kıskançlık evrim sürecinde çiftlerin bütünlüğünü korumanın bir yolu olarak ortaya çıkmıştır. Bir erkeğin bilinçaltı, sevdiği kadına ilişkin düşüncelerini ortaya koymak ve güzelliğinin tek sahibi olmayı istemek üzere kodlanmıştır. Bu yüzden birisi size ilgi gösterdiği zaman, sevdiğiniz erkeğin kıskançlık yapması oldukça normaldir. Fakat insanlar tabii ki maymun değildir ve aşırı kıskançlık ilişkiye yalnızca zarar verir.Ancak bir erkeğin sevdiği kadına başkalarının ilgi göstermesine kayıtsız kalması endişe verici bir sinyaldir. Bu durum o erkeğin artık kadını için savaşmak istemediğini ve onun için en iyisini yapma yolunda daha iyi olmaya çalışmak istemediğini gösterir.

TEHLİKELERDEN KORUMAYI SEVER

Sevdiklerini koruma refleksi bir erkeğin başlıca özelliklerinden birisidir. Modern erkek, sevdiği kadını elbette ki yırtıcılardan ya da vahşi kabilelerden korumak zorunda değildir ama sorunlarla dolu dünyamızda tehlikeler de her zaman vardır. Bu yüzden bir erkeğin, sevdiği kadın işten eve geç döndüğünde ya da bilmediği bir yerde yalnız başına olduğunda endişelenmesi oldukça normaldir. Erkeğiniz eğer yanınızda değilse en azından sizi arayacaktır ve iyi olduğunuzdan emin olmak isteyecektir. Kadınını gerçek ya da hayali tehditlerden koruyan bir erkek kendini bir süper kahraman gibi hisseder.

SİZE KARŞI KİBAR MI?

Aşkın dili hassas sözler, dokunuşlar, sarılmalar ve öpücüklerden oluşur. Partnerimize “tatlım”, “sevgilim”, “canım” gibi sözcüklerle seslendiğimiz zaman çok daha samimi bir atmosfer yaratırız. Bu sevgi dolu sözcüklerin seçimi bilinçsizce gerçekleşir ve eşlerin birbiriyle nasıl bir ilişkiye sahip olduğunu gösterir. Partneriniz böyle bir çaba içinde değilse ve hatta bundan rahatsız olmaya başlamışsa bu da son derece olumsuz bir durum olarak değerlendirilebilir.

Kaynak: elmaelma.com

 

ÖNCEKİ HABERLER
Curiosity keşif aracı Mars operasyonlarına ara verdi
Curiosity keşif aracı Mars operasyonlarına ara verdi
Keith Haring X Pandora Koleksiyonunu Keşfet
Keith Haring X Pandora Koleksiyonunu Keşfet
Okul öncesi eğitim zorunlu mu?
Okul öncesi eğitim zorunlu mu?
2. Uluslararası İpek Yolu Akademik Çalışmalar Sempozyumu
2. Uluslararası İpek Yolu Akademik Çalışmalar Sempozyumu
HDP ilçe başkanı uyuşturucudan tutuklandı!
HDP ilçe başkanı uyuşturucudan tutuklandı!
Bandırma'daki trafik kazası öğretmen çifti ayırdı
Bandırma'daki trafik kazası öğretmen çifti ayırdı
Böyle arkadaş olmaz olsun! Arkadaşının banka kartıyla...
Böyle arkadaş olmaz olsun! Arkadaşının banka kartıyla...
Sütlü mantar çorbası nasıl yapılır?
Sütlü mantar çorbası nasıl yapılır?
UEFA Avrupa Ligi'nde ilk hafta sonuçları
UEFA Avrupa Ligi'nde ilk hafta sonuçları
Korkutan açıklama! Marmara depreminin büyüklüğü...
Korkutan açıklama! Marmara depreminin büyüklüğü...