BIST 1.441
DOLAR 8,51
EURO 10,28
ALTIN 498,68
HABER /  GÜNCEL

Antalya Valiliği'nde skandal! Üşüyorum diye mesaj atınca...

Antalya Valiliği taciz ve mobbing iddiaları ile sarsıldı. Yazı İşleri Müdürü Ş.Ş.'nin sekreter D.D.’ye gece yarısı attığı mesaj, skandalı ortaya çıkardı.

Abone ol

Kurumda uzun yıllar vali yardımcısı sekreteri olarak görev yapan D.D, Yazı İşleri Müdürü Ş.Ş. tarafından kendisine mobbing uygulandığı gerekçesiyle yargıya başvurdu.

D.D.’nin ifadelerinde korkunç bir iddia daha ortaya çıktı. İddiaya göre; Ş.Ş., evlenip boşanan ve 1 çocuğu olan D.D.’ye gece yarısı cep telefonu mesajı atarak, “Evde yalnızım, üşüyorum. Senin sıcaklığınla ısınmak istiyorum” dedi. D.D., konuyu yakın bir arkadaşı ile paylaştı. Arkadaşı, Ş.Ş.’yi arayarak tepki gösterdi. Bu tepki karşısında, “Mesajı yanlış göndermişim” diyen Ş.Ş, olayın kapatılmasını istedi.
 
Antalya Valiliği’nde uzun yıllar Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu’nun sekreteri olarak görev yapan 40 yaşındaki D.D., Yazı İşleri Müdürü Ş.Ş. tarafından kendisine mobbing (psikolojik şiddet, baskı, kuşatma, taciz, rahatsız etme veya sıkıntı vermek) uygulandığı gerekçesi ile yargıya başvurdu.

DAVA İLE GERİ DÖNDÜ

Mobbing eylemlerinin Balcıoğlu’nun tayini sonrası başladığını belirterek Büro Hizmet Kolu Kamu Çalışanları Sendikası’na da başvuran D.D., Ş.Ş. ile aralarında yaşanan gerginlikler sonrası sürgün yeri olarak Aksu Kaymakamlığı’na gönderildiğini, buradan yargı kararı ile görevine iade edilince temizlik ve onarım personeli olarak valilik binasının bodrum katında görevlendirildiğini söyledi.

ISINMAK İSTİYORUM

Kendisine verilen oda içindeki çöp yığınlarının fotoğraflarını delil olarak sunan D.D.’nin ifadelerinde korkunç bir iddia daha ortaya çıktı. İddiaya göre; Yazı İşleri Müdürü evlenip boşanan ve 1 çocuğu olan D.D.’ye gece yarısı cep telefonu mesajı atarak, “Evde yalnızım, üşüyorum. Senin sıcaklığınla ısınmak istiyorum” dedi.

MESAJI YANLIŞ ATTIM

Mesajdan rahatsız olan D.D., konuyu yakın bir arkadaşı ile paylaştı. Arkadaşı Ş.Ş.’yi arayarak tepki gösterdi. Bu tepki karşısında, “Mesajı yanlış göndermişim” diyen Ş.Ş, olayın kapatılmasını istedi. Mesleki kariyerinin zarar görmesinden korkan D.D., mobbing sürecine kadar olayı kimseye anlatmadı.

VEKİLLERDEN YARDIM İSTEDİLER

Bu süre içinde kurumda yaşanan skandal iddiaya göre Ak Parti Antalya milletvekillerinden bazılarına aktarılarak yardım istendi. Ayrıca vali yardımcıları ve Antalya Valisi Muammer Türker’e de bilgi verildi. Fakat baskı süreci devam edince konu yargıya taşındı.

DAVA İLE GERİ DÖNDÜ
 
Yaşananlarla ilgili Hürriyet muhabirine konuşan Büro Hizmet Kolu Kamu Çalışanları Sendikası Antalya Şube Başkanı Niyazi Tivriz, “Arkadaşımız Antalya Valiliği’nde uzun yıllar vali yardımcısı personeli olarak görev yaptı. Fakat kişisel husumet ve bir takım olaylar nedeniyle kendisi Aksu Kaymakamlığı’na gönderildi. Kendisi dava açıp görevine iade olunca süreç daha karmaşık bir hale geldi” dedi.

SAVCILIĞA YÖNLENDİRDİK

Üyelerine mobbing uygulandığını söyleyen Tivriz, şöyle dedi: “Vali yardımcısı sekreteri olarak uzun yıllar çalışan bir personeli nasıl olurda temizlik onarım işlerine verebilirsiniz? Sendika avukatımız konuyu tüm detayları ile inceliyor. Tabi birde mesaj olayı var. Bu konuda üyemize gerekli bilgileri verdik ve savcılığa başvuru yapmasını istedik. Tabi bu tür şeyler kolay değil. Üyemiz eşinden ayrılmış, bir çocuğu var. Bazı şeylere ailesini koruma içgüdüsü ile bakabiliyor. Ancak biz süreci kontrol altında tutuyoruz. Gereken neyse yapılacak.”

MÜDÜRÜ ARAYIP HESAP SORDUM

Taciz iddiası ile ilgili Ş.Ş. ile görüşen D.D.’nin yakın arkadaşı şöyle dedi: “Bu mesaj gece yarısı gelmiş. D.D. konuyu bana iletince müdürü aradım, ‘Sen ne biçim adamsın nasıl böyle bir mesaj atarsın dedim.  Oda bana mesajı yanlış gönderdiğini söyledi. Ancak iş büyüdü. Hatta D.D.’nin çocuğu da müdürü arayıp bağırmış çağırmış. Bir devlet kurumunda böyle bir şeyin nasıl olduğunu anlamıyorum.”

ÖNCEKİ HABERLER
Çin'de yolsuzluğa karşı cep telefonu uygulaması
3 dönem kuralını delen tek vekil işte sırrı!
Savcının olay aşı açıklaması konuşuluyor
Selahattin Demirtaş'a AİHM şoku
Netbook Media ve Netbook Mobile, Smart AdServer ile anlaşmaya vardı
Ailelere önemli bir mesaj var!
Güneş'te büyük patlama! Dünyaya ulaştı
Merkez Bankası faiz kararı sürpriz yok!
Meclis açılıyor yemin töreni canlı yayın
'Kes sesini otur oturduğun yerde Fehmi Koru'
Yorumlar 21 yorum