BIST 7.914
DOLAR 28,97
EURO 31,21
ALTIN 1.864,79
HABER /  GÜNCEL

Ankara patlaması canlı bombalar bakın kim çıktı

ANKARA'daki terör saldırısını gerçekleştiren 2 canlı bombadan birinin erkek ve PKK ile bağlantısı olduğu kesinleşti. Diğer eylemcinin ise Balıkesir'de üniversite okuyan bir kadın öğrenci olduğu belirtilmişti.

Abone ol

ANKARA'daki terör saldırısını gerçekleştiren ikinci kişinin Türk vatandaşı bir erkek olduğu ve bölücü terör örgütü PKK ile bağlantısının olduğu ortaya çıktı.

Reuters'a bilgi veren bir güvenlik yetkilisi, "Dünkü saldırıyı gerçekleştiren ikinci kişi bir TC vatandaşı, PKK ile bağlantısı var. Bunun Suriye ve PYD ile ilişkisi tespit edilmedi ancak bir bağlantı var mı buna bakılıyor" dedi.

AİLESİ KAYIP BAŞVURUSU YAPTI

Güvenpark'ı kana bulayan saldırıyı üniversite öğrencisi bir kadın teröristin gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Canlı bomba olan teröristin kimliği ceset parçaları ve parmak izinden bulundu.

Seher Çağla Demir, dağa çıkıp PKK kamplarında eğitim aldığı öğrenildi

Emniyet yetkililerinin olaya el koyan Ankara Cumhuriyet Savcılığına ilettiği ilk bulgulara göre, saldırıyı gerçekleştirien kişinin PKK terör örgütü üyeliğinden yargılanan Balıkesir Üniversitesi (BAUN) öğrencisi S.Ç.D. olduğu öne sürüldü. Tekirdağ Marmara Ereğlisi doğumlu S.Ç.D.'nin BAUN Turizm Fakültesi Seyahat İşletmesi İkinci Öğretim Bölümü'ne 2012 yılında kayıt yaptırdığı ve okula geldikten bir süre sonra kayıplara karıştığı öğrenildi. S.Ç.D.'nin babası C.D.'nin 2013'te kızının kaybolduğuna dair polise başvurduğu öğrenildi.

CANLI BOMBANIN AİLESİNDEN KAN ÖRNEĞİ ALINDI

Ankara Kızılay’daki bombalı terör saldırısını gerçekleştirdiği iddia edilen 24 yaşındaki S.Ç.D.’in Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi’nde oturan ailesinden DNA karşılaştırması için kan örneği alındı.

Ankara Kızılay’daki terör saldırısını gerçekleştirdiği iddia edilen 24 yaşındaki S.Ç.D.’in ailesinin Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi’nde oturduğu ortaya çıktı. Ailesinin de yaklaşık 30 yıl önce Kars'tan göç ederek Marmara Ereğlisi’ne yerleştiği belirlendi.

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gece saat 03.30 sıralarında evlerinden alınarak emniyete götürülüp ifadesi alınan baba C.D., kızının 2012 yılında Balıkesir Üniversitesi’ne kayıt yaptırmasının ardından bir daha haber alamadığını ve hakkında kayıp başvurusunda bulunduğunu söyledi.

"BOMBACIYSA CENAZESİNİ KABUL ETMİYORUM"

Baba D. ifadesinde, “Kızım ilk, orta ve liseyi Marmara Ereğlisi’nde okudu. Daha sonra Balıkesir’de üniversitesi kazanarak 2012 yılında kayıt yaptırdı. Daha sonra kendisinden haber alamadık. Kayıp başvurusu da yaptık. Ama böyle bir olaya karışmışsa cenazesini de kabul etmiyorum” dediği öğrenildi.

Bomba eyleminin şüphelisi S.Ç.D.’in babasının yanı sıra erkek kardeşinin de Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alındı. Ardından C.D. ile oğlunun Tekirdağ Devlet Hastanesi’nde DNA karşılaştırması için kan örnekleri alınarak S.Ç.D. ile karşılaştırılması için Ankara’ya gönderildiği bildirildi.

AİLESİ GÖZALTINA ALINDI

Seher Çağla Demir'in ailesininde bulunduğu 10 kişi bugün gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında bombalı aracın sahibi de yer alıyor.